СТРОГИ ПРАВИЛА КОИ МОРА ДА ГИ ПОЧИТУВААТ ДЕЦАТА НА АНЏЕЛИНА ЏОЛИ: Второто е особено сурово и затоа никогаш не ги гледаме насмеани

0

Децата на Анџелина Џоли наводно мораат да следат строги правила и ако има вистина во сето тоа, јасно е зошто никогаш не ги гледаме насмеани во јавност.

Од моментот кога Анџелина Џоли реши да се разведе од Бред Пит, еден од главните начини да го повреди поранешниот сопруг беа децата. Актерот, кој се обидува да добие заедничко старателство, безброј пати се најде во неволја кога Џоли го обвини за насилство, а деталите кои никогаш не смееја да ја напуштат судницата, некако го најдоа својот пат до медиумите и јавноста.

Така Анџелина го обвини Бред дека пие и дека е насилен и кон неа и кон децата и дека не е се како што се тврди, се покажа и дека Анџелина многу често се фотографирала додека купувала различен алкохол, што не било случај со Пит, како и тоа што бројни поранешни вработени се огласија и ги демантираа тврдењата на актерката, иако и тие не застанаа ниту на страната на Бред.

Во сето тоа, како што обично се случува, најмногу настрадаа децата, а ретки се случаите кога можеме да ги видиме насмеани во јавност. Во последните денови на интернет кружат нови тврдења од поранешни вработени кои би можеле да откријат зошто е тоа така.

Имено, Анџелина Џоли ги тера децата да следат бизарни правила. Првото правило е дека не смеат да ги „гуглаат“ своите родители. Актерката ангажирала тим од експерти за сајбер безбедност кои се задолжени да следат што пребаруваат нејзините деца на Интернет.

Друго правило е дека нема престој со пријателите, ниту за спиење, ниту за дружење, поради што децата додека растеле биле прилично осамени. Родендени, забави… сето тоа мораа да го прескокнат, а причината е наводно да ги заштитат од медиумите и насловите, што е на некој начин оправдана причина, иако, рака на срце, порано или подоцна, се ќе се знае.

Третото правило е дека тие мора да знаат повеќе јазици, што се покажа како добра одлука. Од друга страна, Анџелина им дозволува многу работи кои на многу деца им биле забранети.

Така, од мали нозе можеле да гледаат филмови за возрасни, дури и оние со експлицитни сцени, како и продукции во кои играле таа и Бред.

Исто така, тие не мора да се занимаваат со домашни работи, кои вклучуваат чистење на собата или помагање во домашните работи. „Правила“ во домот се претежно предлози дека нешто треба да се направи, а на децата зависи дали сакаат или не.

Иако изгледа дека живеат послободно од своите врсници, сето тоа пропаѓа кога ќе се вратиме на првите две правила.

Дека има вистина во приказните сведочат и приказните на поранешната дадилка која поминала 24 часа со нив. Иако во јавноста се обидува да се претстави како „голема и пожртвувана мајка“, дадилката вели дека зад затворени врати ситуацијата е поинаква.

-Таа е мајка која е многу отсутна поради секојдневните проблеми и кариера, не успева да им се посвети на децата и тоа е рецепт за катастрофа – рекла дадилката и додала дека актерката не може да ги смири децата и дека тие се целосно надвор од контрола. Особено што таа се разведе од Бред во 2016 година.

  • Анџелина мисли дека е модерна мајка затоа што ги третира како возрасни. Но, вистината е дека на децата одвреме-навреме им е потребна воспитна мерка за да можат да го разликуваат доброто од лошото.
  • Анџелина создава повеќе проблеми отколку што носи добро и им прави лоша услуга на децата – го искажува своето мислење за дадилката, која се грижела за трите биолошки деца на поранешната холивудска двојка, Шајло (11) и близнаците Нокс и Вивиен (9) и три кои ги посвоија

Дадилката истакнала и дека Анџелина е склона кон алкохол, и дека секоја вечер отвора ново шише црвено вино, а понекогаш и повеќе. Иако нејзините најстари деца се далеку под дозволеното ограничување за пиење, Анџелина повремено им дозволува да испијат една или две чаши, открива дадилката, која смета дека е лицемерно Анџелина да го обвинува Бред дека има проблеми со пиењето.

Таа раскажа и како актерката, наводно, често мора да гледа видео материјал кој содржи насилство и незгодни сцени за нејзината работа, а што е уште полошо, не се двоуми да им ги покаже на децата, што не било случај кога Бред живеел во куќата.

Дека има вистина во новите тврдења може да се погоди по тоа што нејзините деца ретко се со насмевка на лицето во јавноста, па дури и Шајло, која е во тинејџерските години, ја гледа својата пријателка само надвор од дома или кога е на вежбање, по што треба брзо да се врати дома.