ТАРА Е МЕДИЦИНСКА СЕСТРА КОЈА ПОТРОШИЛА 200.000 долари НА ОПЕРАЦИИ: ПЛАТИЛА БОГАТСТВО ДА ИЗГЛЕДА ВАКА И НЕМА ДА ПРЕСТАНЕ

0

Тара Џејн е медицинска сестра од Мелбурн која поради својот изглед стана ѕвезда на социјалните мрежи.

Таа имаше пет зголемување на градите, шест операции на носот и си вбризгуваше бескрајно количество ботокс и филери, но тоа беше само почеток за неа.

Таа вели дека потрошила близу 200.000 долари за нејзината трансформација. Сепак, иако многумина ја осудуваат, таа е горда на резултатот.

„Пластичната хирургија ми дава чувство на зајакнување. Мислам дека во денешно време е многу важно жената да може да ги изрази своите чувства и да го искаже својот став за убавината. Пластична хирургија е како јас го правам тоа. Тоа е она што ме прави среќен. Тоа ми дава самодоверба да бидам најдобрата верзија од себе“, рече Џејн.

Бидејќи многу од нејзините процедури имаат само привремени ефекти, Тара сепак треба да потроши илјадници долари за одржување.

Во рок од една година таа мора да инјектира ботокс до 30 пати. „Особено со моето тело, го разградувам многу брзо, па се чувствувам како да одам на лекар на секои неколку месеци“, рече Џејн, додавајќи: „Овие работи не се евтини, па затоа е прилично лесно да се потрошат 2.000 долари. до 5.000 долари одеднаш. Значи, тоа е прилично скапо хоби“.

Тара вели дека добива мешани реакции на нејзиниот изглед – но вели дека „не се извинува никому“.

„Цел живот имам работа со луѓе кои даваат погрдни коментари и ме малтретираат, но научив да се справувам со тоа. „Јас само се фокусирам на она што сакам да го правам и среќна сум, а тоа е она што е важно“, изјави Џејн.

„Ги користам хејтерите како движечка сила за да станам поуспешна и најдобра верзија од себе“. Омразите ме прават попознат“.

Со преку 209.000 следбеници на Инстаграм, Тара вели дека нејзиниот извонреден изглед отворил нови можности за неа, пренесува 7news.

„Тоа создаде многу можности, особено во странство. Многу познати ТВ емисии всушност ми пријдоа. Ќе гледате многу повеќе од мене“, заклучила Џејн.