ТЕЖОК ВЕРИЧЕН СУДАР КАЈ УЖИЦЕ, 4 ВОЗИЛА СЕ УДРИЛЕ: Сообраќајка на главен пат, голема материјална штета

Ужице – Тежок верижен судир во кој учествувале четири патнички возила се случил во попладневните часови на главниот пат Ужице – Пожега, при што е причинета голема материјална штета .

-Од правец на Ужице, на автопатот кој е многу фреквентен, четири автомобили се забиле, не знаеме точно, но најверојатно несоодветната брзина е причина за несреќата, изјави еден од очевидците за РИНА. агенција.

Во оваа несреќа, за среќа, нема потешко повредени.

Припадници на сообраќајната полиција излегле на местото на настанот и наизменично го пропуштале сообраќајот, а по истрагата ќе бидат познати сите околности под кои се случила оваа несреќа.