Уште еден силен земјотрес во Турција

0

Нов силен земјотрес во централна Турција. Според првичните информации, потресот бил со јачина од 4 степени според Рихтеровата скала. Истиот бил во близина на градот Кајсери.

Земјотресот бил на длабочина од 10 километри.