ФОТО | Интернетот преплавен од мемињата на германскиот канцелар со врзани очи

0

Германскиот канцелар Олаф Шолц се повредил додека трчал, поради што со денови носи црн превез. Неговите фотографии веднаш станаа хит на социјалните мрежи, а политичарот реши да се пошегува на себе. „Едвај ги чекам мемињата“, напиша тој на X (поранешен Твитер).

И, се разбира, тој поздрави. Неговата објава беше преплавена со мемиња во коментарите, погледнете некои:

Инаку, на самитот на Г-20 во Индија викендов, врзаните очи на Шолц биле првата тема на разговор меѓу Реџеп Таип Ердоган и германскиот канцелар, пишуваат германските медиуми.