(ФОТО) Мамиќ се жени по трет пат? Откриена е новата љубов на најпознатиот хрватски бегалец

Марина Мамиќ наводно не сака да има ништо со сопругот поради неговата афера, иако, велат мештаните, редовно оделе заедно на миса

Здравко Мамиќ по трет пат ќе го каже судбоносното „да“! Се сè вжешти на последната прес-конференција одржана во Мостар. Тој го осуди тренерот и спортски директор Анта Чачиќ и истакна дека не е достоен за овие улоги со оглед на тоа што е во осмата деценија од животот и дека ја нема потребната енергија и желба за работа.

„Што се однесува до мојата енергија, јас се уште не сум во осмата деценија, јас сум во седмата, како него. Сепак, немам енергија како него да основам ново семејство“, одговори Чачиќ и на тој начин го нацрта вниманието на јавноста на она што долго време се шпекулира. Изгледа дека Мамиќ си најде 30-годишна „сродна душа“ во Херцеговина, а наскоро би можеле да застанат пред олтарот.

Здравко Мамиќ

Како што дознава Стори, станува збор за младата Јелена П. од Љубушки, со која не се крие низ Херцеговина, туку секојдневно може да се види заедно во Мостар. Таму наводно купиле стан кој моментално го уредуваат и планираат да живеат заедно.

Јелена зад себе има брак кој заврши поради Мамиќ, а се започна пред три години кога таа наводно работела како секретарка на Мамиќ. Тогаш тој сè уште беше во законски брак со Марина Мамиќ со која има две ќерки, а од првиот брак го има синот Марија. Јелена и Марина можеа да се видат во заедничките кафулиња.

Сепак, овие гласини беа поттикнати од Ренџ Роверот што Мамиќ и го подари на Јелена. Тие неколку пати беа видени заедно во ноќниот клуб Табу во Мостар и разменуваа нежности во штандот, пишува Стори.

Не е познато дали Мамиќ во меѓувреме и официјално стави крај на бракот со Марина, но таа и понатаму живее во стан во Меѓугорје. Марина Мамиќ се повлече од јавноста и наводно не сака да има ништо со сопругот поради неговата афера со двојно помлада од неа жена од Херцеговина. Иако, велат мештаните, редовно оделе заедно на миса.