ХОРОР ВО ПОЗНАТОТО ТУРСКО ЛЕТУВАЛИШТЕ! Трагичен крај на турист во хотелот со 5 ѕвезди – поради тобоганот заврши во КОМА, па почина!

Али бил со семејството во хотел со пет ѕвезди во Манавгат во југозападна Турција кога се случила страшната трагедија.

Али Чилга (65) бил со своето семејство во хотел со пет ѕвезди во Манавгат во југозападна Турција кога се случила трагедијата. Снимките од безбедносните камери покажуваат како туристот прв се спушта по долгата глава на тобоганот на луксузното одморалиште , пренесува The Mirror.

Удрил со главата во бетонскиот под од базенот, а потоа останал под вода, а никој не го забележал. На видеото се гледаат и неколку капачи кои поминуваат покрај мажот, несвесни дека е повреден. Околу една минута откако се спуштиле по тобоганот, двајца туристи на крајот забележале дека нешто не е во ред. На видеото се гледа и дежурниот спасител на хотелот како трча кон базенот и скока во водата.

Луѓето го легнаа Али покрај базенот пред да започнат со напорите за реанимација. Али беше однесен во болница по трагедијата на 26 јуни, но за жал почина една недела по несреќата на 3 јули. Локалните медиуми јавуваат дека Али бил предупреден од спасителот на базенот да не се спушта со главата надолу по тобоганот. Обвинителите сега ја истражуваат смртта на Али, која се случи во хотел со пет ѕвезди во Манавгат, во југозападната турска провинција Анталија.

Јавното обвинителство во Манавгат нареди обдукција на телото на Али во Институтот за судска медицина во Анталија. Истрагата продолжува.