ЧУДНО ОДНЕСУВАЊЕ- Бритни Спирс се врати на Инстаграм: „Немав нервен слом. Јас сум таа што сум“

0

Пејачката Бритни Спирс (41) повторно привлекува внимание со своето, најблаго кажано, чудно однесување во последните месеци. Откако пред неколку дена нејзините фанови повикаа полиција за да проверат што се случува со пејачката, Бритни се врати на Инстаграм и откри дека немала нервен слом како што се шпекулираше.

  • Сите мислат дека знаат се за мене. Размислете повторно. Не, немав нервен слом. Јас сум тоа што сум и продолжувам со мојот живот. Никогаш не сум се чувствувала подобро. Не, јас не сум оваа девојка или онаа девојка, јас сум Ривер Ред и мојот глас конечно се слуша во свет во кој ги изгубив правата на 15 години – изјави пејачката. Таа откри и дека се чувствува многу добро во моментов.
  • – Се чувствувам многу помладо и полно со стравопочит. За жал, досадно ми е и навечер пијам топло чоколадо! Чекав скоро 15 години да пијам алкохол за да сфатам дека го мразам! Ме растажува – додаде Бритни меѓу другото во долга објава со фотографија од розова роза. – Го откажав мојот профил на Инстаграм и сега повторно е активен бидејќи можам да го направам тоа – заклучила Бритни.

Недолго потоа, таа објави и видео на кое позира во кратко карирано здолниште и бела кошула. Заедно со видеото рече дека „чека комплименти“, но и покрај ова ја исклучи можноста да ја коментира оваа објава исто како и претходната.

Да потсетиме, Бритни неодамна повторно го избриша својот профил на Инстаграм, а следбениците беа толку загрижени што побараа од полицијата да провери дали е се во ред. Полицијата за TMZ изјавила дека музичарката го деактивирала нејзиниот профил во средата и дека биле повикани од обожаватели кои се плашеле дека таа е во опасност.

Полицијата отишла во нејзината куќа и брзо открила дека со Бритни е се во ред, но, од друга страна, не откриле со кого точно разговарале и кој им го кажал тоа. На крајот на краиштата, музичарката се огласи на Твитер.

  • Како што сите веројатно веќе знаете, полицијата ми дојде на врата затоа што некој решил да се пошегува. Ги сакам моите обожаватели, но овојпат отидоа предалеку бидејќи ми беше нарушена приватноста. Во овој период од мојот живот, сакам само јавноста и моите обожаватели, кои толку многу се грижат за мене, да ја почитуваат мојата приватност – напиша таа.

Инаку, музичарката често го брише и рестартира својот профил на оваа социјална мрежа. Неодамна, таа го промени своето име. Така пред неколку дена на нејзиниот профил осамна дека се вика Ривер Ред. Таа објави и серија видеа и фотографии, а заедно со нив напиша и неколку некохерентни реченици.

  • Бев кај тетка ми Сузи, направивме три пити да подариме на миса оваа недела!!! Слушам дека мажите повеќе сакаат цреши, а жените повеќе банани!!! Како и да е. Мојот пријател од соседството вели дека ќе плаќам за тоа до крајот на мојот живот!!! Извини драга пријателе, но ако некогаш ја пробаш мојата пита… – напиша таа покрај видеото на кое танцува во минијатурен горен дел. Во следниот пост напиша и како го сменила името.
  • Ти благодарам пријателе од детството, не ја потценувај моќта на чистотата!!! Ја гледам низ се. Има течности и е мокра… Разиграна е и има маса!!! Го сменив името во Рiver Red!!! Сепак, огнот е местото каде што свети. Можете да зјапате во него и да скокнете директно во него без никаков страв!!!! Спиење. Сега морам да си ја најдам вилушката – ја стави таа до столбот.

Неколку дена пред тоа пејачката изненади со своето однесување во ресторан во Лос Анџелес. Бритни била на вечера со својот сопруг Сем Асгари, кој го напуштил ресторанот набргу откако таа почнала да се однесува непримерно. Пејачката веднаш била снимена од обожавателите, а уште повеќе се фрустрирала кога го забележала тоа. Очевидци тврдат дека таа почнала да вика и да зборува глупости, а никој не можел да разбере што сака да каже. По инцидентот проговорил и нејзиниот сопруг. Тој објаснил дека не излегол од ресторанот туку отишол да си го земе автомобилот и се вратил да ја земе сопругата.

  • Луѓето малку премногу се возбудуваат кога ќе ја видат, па сите ја снимаат – рекол тој и додал дека филмот е поттик за нејзината фрустрација и дека го напуштиле ресторанот поради премногу внимание. – Не верувајте во се што ќе прочитате на интернет – заклучил тој.

Музичарката со своето однесување ги загрижува обожавателите, а многумина шпекулираат дека психичкото здравје не и е најдобро, а поради разголените изданија често се наоѓаше на мета на критики и злонамерни коментари, поради што ги брише своите профили на социјалните мрежи. порано.