ШТО ВОЗАТ ЅВЕЗДИТЕ НА ХОЛИВУД? Нема да верувате каква флота имаат некои од НАЈПОЗНАТИТЕ ГЛУМЦИ!

Еден актер особено ќе ве изненади

Многумина ги сакаат, многумина ги мразат, а повеќето им завидуваат. Без разлика дали се работи за слава, пари, успех или скапи автомобили што ги возат – тоа е неважно. Погледнете ги автомобилите што ги возат холивудските ѕвезди. Се надеваме дека меѓу нив ќе го најдете и вашиот миленик. Без разлика дали е ѕвезда или автомобил. Или двете.

Двејн Џонсон

Двејн „The Rock“ Џонсон има завидна колекција на автомобили која вклучува неколку возила од високата класа. Некои од автомобилите со кои е забележан како вози се Ford F150, Pagani Huaira суперавтомобилот, Rolls-Royce Wraith, Ferrari LaFerrari, McLaren 650S и custom Ford Mustang. Сепак, не е познато кој автомобил вози секојдневно, бидејќи веројатно менува автомобили во зависност од неговото расположение или прилика.

Том Круз 

Ѕвездата на Top Gun и Mission Impossible не ја крие својата љубов кон мотоциклите, но ги сака и неговите класични американски и модерни европски автомобили од брендови како Bugatti, Chevy, Ford, Mercedes-Benz и Porsche. Неговата колекција на автомобили може да се совпадне. Во колекцијата можете да го најдете дури и познатиот Buick Roadmaster од 1949 година, кој беше користен на снимањето на култниот филм „Rain Man“ каде играше заедно со Дастин Хофман, но дефинитивно највреден во неговата колекција е Bugatti Veyron со цена од околу 2 милиони долари.

Бред Пит 

Колекцијата на автомобили на Бред Пит е уникатна бидејќи не следи некоја поставена шема. Неговиот избор на тркала покажува дека што и да е најдобро во сегментот, Бред Пит најверојатно ќе има едно од нив. Неговата колекција се движи од автомобили како Chevrolet Camaro SS до Jeep Cherokee SUV од 1990-тите. Автомобилите на Бред Пит припаѓаат и на некои други марки како Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Lexus, Lamborghini, Mercedes-Benz и Tesla. Освен овие автомобили, неговите колекции се ажурираат почесто, бидејќи има многу автомобили кои му доаѓаат преку препораки и специјални понуди.

Том Хенкс

Том Хенкс е американски актер, продуцент, писател и режисер, познат по неговите наградувани изведби во филмови како Форест Гамп, Филаделфија и Спасување на војникот Рајан. Доби два Оскари, седум Primetime Emmy награди и четири Златни глобуси и важи за еден од најголемите актери на неговата генерација. Хенкс има страст за стари автомобили и е забележан како вози голем број класични возила во текот на годините, меѓу кои Toyota Land Cruiser и редок Aston Martin DB4 од 1960 година, како и популарниот Fiat 126 “Peglica”.

Вин Дизел

Вин Дизел, уметничко име на Марк Синклер, е еден од најпознатите американски актери во светот. Тој, исто така, има неколку филмови под негово име и како продуцент, но попознат е како „Дом Торето“ во франшизата Fast & Furious. Како еден од најплатените актери во Холивуд, тој живее раскошен и скап начин на живот и поседува некои од најпрефинетите автомобили некогаш направени. Некои од моделите кои се наоѓаат во неговата гаража се: Plymouth Barracuda од 1974 година, Dodge Charger Daytona 1969 година, Lykan HyperSport со цена од 3,4 милиони долари.

Роуан Аткинсон

Роуан Аткинсон е сценарист, актер и комичар познат по улогите како г. Гравот и црниот собирач. Во 1983 година, Black Viper ја започна својата кариера на нови височини. Како и да е, возењето на Мистер Бин низ градот со неговиот иконски MINI ги освои срцата на публиката. Автомобилите на Роуан Аткинсон се уникатни, исто како него, а тој ги собирал низ годините, продавајќи неколку на аукција, а останатите ги задржувал. Аткинсон се појави и во британското телевизиско шоу Top Gear, каде што возеше на тест патеката Top Gear во Сари и имаше време 1.42.2 во Kia Cee’d. Тоа кажува многу за неговите вештини. Колекцијата на автомобили на Роуан Аткинсон е уникатна и вклучува различни модели од производители како Aston Martin, Bentley, BMW, Ford, Honda, Mercedes-Benz, McLaren и Rolls-Royce.