Ќерката на Моника Белучи се појави со фризурата што ја носела МАЈКА И ПРЕД 24 ГОДИНИ А СЛИЧНОСТА Е НЕВЕРОЈАТНА: Велат дека не ја наследила УБАВИНА НА МАЈКА СИ, но сликите се контрадикторни

Модната недела во Параисо, која започна на 26 февруари, традиционално е омилен настан меѓу познатите дами кои со задоволство одат на модната недела во Милано и Њујорк, но ништо не може да ја надмине ревијата во Градот на светлината. Водечките светски модни куќи ќе ги претстават своите нови колекции до 5-ти март, а една од нив, „Кристијан Диор“, вчера ги претстави моделите за есен/зима 2024. Таа ревија ја следеше и Дева Касел.

Сè попознатата манекенка и ќерка на познатите актери Моника Белучи и Винсент Касел, Дева Касел неодамна учествуваше на ревија во Милано, како уште еден чекор напред во нејзината манекенска кариера.

Широки фармерки, палто со директно крој и свилена кошула го отсликуваат нејзиниот добар моден вкус. Познатата наследничка повеќе ги следи трендовите отколку нејзината мајка Моника Белучи, која речиси секогаш се води од сопствениот специфичен моден стил. Дева му оддаде почит на водителот на шоуто избирајќи чанта од неговата колекција, а гледајќи го нејзиното модно издание, се забележува сличноста меѓу нејзиниот стил и стилот на нејзината мајка. Оваа сличност ја илустрираат обувките, позната наследничка како италијанската актерка обожава помасивни сандали или чевли. Ќе видиме дали таа ќе продолжи да ги следи трендовите или, како и нејзината мајка, ќе создаде свој моден печат – било да е тоа поблиску или подалеку од совршенството во облеката.

Новата фризура на Деви Касел дојде до израз, луксузни кадрици какви што носеше нејзината мајка пред 24 години . Некои мислат дека овој начин на обликување на косата најмногу и прилега на Моника Белучи, и на нејзината ќерка, чија природна коса изгледа вака. Дева е родена со кадрици, но неодамна се почесто се појавува со права коса.

Моника Белучи во 2000 година во Кан

Откако излезе на јавната сцена и почна да се занимава со манекенство, очекувано почнаа да ја споредуваат со нејзината мајка. Водечки коментари се дека Дева Касел не ја наследила природната убавина на славната Моника Белучи. Како што минува времето, човек добива поинаков впечаток.

Моника Белучи

И колку и да се неблагодарни ваквите коментари, се чини дека уште долго ќе го следат овој модел. Слични приказни се повторуваат и во случаите на деца на други познати личности. Времето ќе покаже дали Дева ќе се издвои од негативните приказни и ќе постигне успех кој ваквите коментари ќе ги стави на втор план.

Иако не мора да биде копија на мајка си, влијанието на генетиката на физичкото поле е се поочигледно.