ВИДЕО | ОДНЕСУВАЊЕТО НА КАРЛО АНЧЕЛОТИ Е ВИСТИНСКИ ХИТ – Погледнете што направи познатиот тренер на својата проблематична ѕвезда

Реал Мадрид во последните моменти од драматичното Ел Класико го сврте резултатот со вториот гол на Џуд Белингем на натпреварот и победи со 2:1 на гостувањето кај Барселона.

Барселона поведе со голот на Гундоган веќе во шестата минута, но потоа се појави прекрасниот Џуд Белингем кој постигна два прекрасни гола за пресврт. Во текот на натпреварот камерите уловија две интересни ситуации во кои главен актер беше тренерот на Реал МадридКарло Анчелоти.

Во првото полувреме, Италијанецот стана вирален хит кога камерите го фатија како мирно џвака мастика додека неговиот помошник, фитнес тренерот Франческо Маури, викаше и гестикулираше во неговото лице. Многу навивачи на Реал Мадрид во тие моменти сочувствуваа со Франческо Маури и мислеа дека Карло Анчелоти треба малку да го размрда тимот, но Италијанецот остана смирен и на крајот славеше.

Погледнете како изгледаше тој момент ОВДЕ.

Смиреноста на Карло Анчелоти беше клучна и во судиското надополнување кога Винисиус Јуниор почна да прави проблеми. Во петтата минута од судиското надополнување, додека Реал Мадрид водеше со 2:1, теренот го извади на клупа Винисиус Јуниор, а во игра влезе Лукас.

Замената на крајот се случи, но Бразилецот реши да губи време и да ги испровоцира играчите и навивачите на Барселона при излегувањето. Излезе полека, го поздрави целиот стадион и едноставно ги изнервира сите околу себе. На Карло Анчелоти во еден момент му здосади тоа и го фати за рака и го одвлече до клупата. Сè личеше на татко кој води палавно дете, а тој момент можете да го погледнете ОВДЕ.