5 знаци ќе ја прослават Баба Марта! Совети од астролозите за оваа недела

Астролозите со важни совети за неделата од 4 до 10 март 2024 година за сите хороскопски знаци!

Неделниот хороскоп од 4 до 10 март 2024 година носи возбудливи настани, но некои знаци ќе се соочат со необични настани. Затоа рускиот астролог Ана Русалкина сподели „итни“ совети за сите хороскопски знаци!
ОВЕН

Оваа недела може да има драстични промени или неочекувани настани, а најверојатно тие ќе одат во ваша корист. Мудроста на Јупитер, сега во вашата куќа на личноста, ќе ви помогне да ги цените сите добрите и лошите страни на она што се случува.

БИК

Неделата од 4 до 10 март 2024 година е време на мир. Потрошете го без брзи акции, физички или ментални. Не треба ништо да менувате, особено во кариерата. Состојбата на одмор понекогаш е неопходна и е начин на акумулирање енергија.

БЛИЗНАЦИ

Неделата започна добро, но во четврток вашата главна планета Меркур ќе се пресели во Риби. Овој ден бидете особено внимателни – внимавајте повеќе на вашето здравје, не се форсирајте кога е работата во прашање и не планирајте премногу.
РАК

Ова е период кога можеби сте незадоволни од себе и вашите достигнувања. Запомнете ги вашите минати успеси и запомнете дека за се е потребно време.
ЛАВ

Запомнете кои цели веќе сте ги постигнале во вашиот живот. Сега анализирајте што точно ви помогна во ова – кои вештини, способности и квалитети. Тие станаа ваши сојузници и ќе мора повторно да ги користите за да направите нови.
ДЕВИЦА

Направете план за тоа што треба да направите оваа недела. Обидете се да го направите тоа пред среда, бидејќи од четврток може да имате малку помалку сила и енергија. Тоа ќе биде клучот за постигнување на се што сте замислиле.
ВАГА

Не ви е лесно да кажете дека се оди како што треба и како што планирате, но обидете се. Реагирајте само таму каде што е потребно, но не и кога немате причина. Дозволете си да се одморите, заштедете енергија.
СКОРПИЈА

Сега нема запирање, точно знаете што и каде ви треба! Не двоумете се, но верувајте во вашата интуиција. Ако се чувствувате изгубено, тогаш повлечете се и пронајдете нишки на вистината додека вашата главна планета, Марс, е во силна позиција.
СТРЕЛЕЦ

Заземете став, проширете ги хоризонтите и искористете ги туѓите искуства. Прифатете дека постојат различни патишта до среќата и успехот. Ако едното не функционира, сигурно ќе се појави другото.
ЈАРЕЦ

Најдете значење во секоја акција што ја преземате. Обидете се да почувствувате што навистина се случува токму таму каде што сте. На овој начин ќе се наполните со дополнителна енергија која ќе ви користи за сосема обични и познати задачи.
ВОДОЛИЈА

Направете нешто убаво за вашето тело. Ова може да биде релаксирачка масажа, бања или пилинг. Дури и внимателно избраната гардероба е важна. Оваа недела ќе уживате во комплиментите!
РИБА

Дозволете си нешто што не е целосно корисно или купете нешто што навистина не ви треба, но навистина го сакате. Сè уште е добра идеја да се биде хуман, но мора да бидете апсолутно сигурни дека парите ќе се искористат за добро.