Активна Категорија

Забава

Урнебесно видео – Белграѓанец ги имитира Вучиќ и најпознатиот готвач во светот! Исти се, не се…

Комичарот од Белград, Далибор Голубовиќ се здоби со популарност на социјалните мрежи откако сними неколку клипови во кои го имитира претседателот на Србија, Александар Вучиќ. На Фејсбук, Тикток и Инстаграм профилите на „Дневната доза

АНЏЕЛИНА ЏОЛИ ДОБИЛА ДОКУМЕНТИ ОД ИСТРАГАТА НА ФБИ ПРОТИВ БРЕД ПИТ? Сака да го УНИШТИ бившиот по…

Анџелина Џоли, наводно, добила многу документи од ФБИ за истрага на наводниот авионски инцидент меѓу неа и Бред Пит. Холивудската актерка го побарала извештајот за да добие „правна заштита“ од поранешниот сопруг, објави „Дејли мејл“.

ОВАА ФОТОГРАФИЈА КРИЕ МОРНИЧАВА ВИСТИНА: Ние гледаме среќа, но вистината е длабоко скриена и…

Силвестер Сталоне ја доживеал најголемата животна загуба што никогаш не се заборава Кога ќе го видиме Силвестер Сталоне гледаме среќен човек кого го опкружуваат презгодните ќерки што го обожаваат и 25 години помладата сопруга,

НАЈСКАПИТЕ СВАДБИ ВО СВЕТОТ : 137 милиони долари за најважниот ден во животот

За многумина свадбите се најважниот ден во животот. Некои чинат колку два приватни авиони, а некои парови избираат сами да планираат свадби, преземајќи го најголемиот дел од одговорноста, но намалувајќи ги трошоците. Други, пак,

НОВО НИВО- Неверојатно: Направил Супер Марио игра како ГТА

YouTube корисникот Re-Imagined Games одлучи да направи целосно нов Super Mario Поправањето игри со модови дава сосема ново искуство, но започнувањето на цела приказна од нула на сосема поинаков начин е занает. YouTube корисникот

ЕМОТИВНО- ПРВА СРЕДБА НА НОВАК СО ТАТКО СИ ПО ПОБЕДАТА: Силно го прегрна – тато на Ѓоковиќ…

Новак Ѓоковиќ емотивно се поздрави од своите најблиски по победата во Мелбурн. Новак Ѓоковиќ го освои Австралија опен без присуство на татко му Срѓан Ѓоковиќ во ложата, затоа што се договориле тој да не се појави откако беше

(ВИДЕО) КАЊЕ ВЕСТ НАПАДНАЛ ЖЕНА И СЕГА Е ПОД ИСТРАГА: Го снимала на телефон, тој и рекол да…

Раперот Кање Вест е под истрага за инцидентот кој вчера го предизвика на улица додека го снимала жена . Портпаролот на канцеларијата на шерифот на округот Вентура потврди, како што објави US Magazine, дека Кање Вест е под истрага за

Џенифер Лопез за малку ќе умрела на снимањето на филмот! Можела да падне од карпа, мислела дека е…

Џенифер Лопез неодамна во едно интервју откри како доживеала скоро смртно искуство на снимањето на нејзиниот нов филм "Shotgun Wedding". Пејачката и актерка Џенифер Лопез го сподели своето застрашувачко искуство кое се случило на

ЦЕРЕМОНИЈА ВО МАЈАМИ- Поранешниот сопруг на Џенифер Лопез се ожени со 31 година помлада манекенка…

Марк Ентони (54), поранешниот сопруг на Џенифер Лопез и модел Надија Фереира (23) се венчаа вчера во музејот Перез во Мајами, а на церемонијата присуствуваа бројни познати личности. Меѓу нив се: Викторија и Дејвид Бекам, Салма Хајек,

Канје Вест повторно во центарот на вниманието! Беснее по улиците и малтретира жени! (ВИДЕО)

Раперот Канје Вест (Кание Вест) е под истрага поради инцидентот што го предизвика вчера на улица. Сето тоа го снимила една жена. Портпаролот на Канцеларијата на шерифот на округот Вентура потврди, а пренесува „US Magazine“, дека раперот