Активна Категорија

Балкан

БРАЌАТА ЈА ОТКРИЈА ТАЖНАТА ВИСТИНА / Српските фолк пејачи Дејан и Саша Матиќ раскажаа како го…

На прашањето дали е вистина дека имал можност за операција и да си го врати видот, но дека тоа не го направил поради Дејан, Саша вели дека тоа е лага. Популарните браќа Дејан и  Саша Матиќ се родени на 26 април 1978 година во Дрвар. 

Чавушоглу: Шведска намерно гази врз мините поставени од терористичките организации на патот кон НАТО

Шефот на турската дипломатија Мевлут Чавушоглу изјави дека Шведска намерно гази врз мините поставени од терористичките организации на нејзиниот пат за членство во НАТО.

Грковска: Западен Балкан е во срцето на Европа и тоа го прави клучен за стабилност

За Македонија, како најнова членка на НАТО Алијансата партнерството со САД, како и зачувувањето на безбедноста и стабилноста на Западен Балкан е од врвен приоритет. Западен Балкан е регион од стратешко значење за НАТО, порача

Турските авиокомпании откажаа речиси 240 летови поради очекуваното снежно невреме

Туркиш ерлајнс откажа речиси 240 летови во следните неколку дена, објавувајќи во саботата дека откажале 238 летови, објавија турските медиуми. Се очекува да се зголеми бројот на откажани летови на турскиот национален авиопревозник. Од

БиХ: Покриени навредливите графити во Чапљина против повратниците Бошњаци

„Неодговорни поединци исцртаа графити со непримерна содржина со цел навредување на бошњачкото население и поттикнување омраза, нетрпеливост и поделби меѓу жителите…“ Навредливите графити што се појавија на мостот „Фрањо Туѓман“ вчера во

Реакција на бугарското МНР: Понижувачко однесување на македонските власти кон бугарскиот народ

Бугарското Министерство за надворешни работи попладнево излезе со реакција за денешното одбележување на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев. Бугарското Министерство за надворешни работи попладнево излезе со реакција за денешното

ЦРНИОТ ЛУК ХИТ во фармацијата ПОЈАК И БЕЗ МИРИС…

Компанијата „Фармавит“ од Љубиње, која се занимава со одгледување и преработка на лук, започнал со производство на ферментиран лук, попознат како црн лук, од кој се добиваат десетина производи корисни за лекување на многу болести, што го

КОСОВО ЗАБРАНИ ПРОДАЖБА НА МАСЛО ОД СРБИЈА

Косово ја забрани продажбата на масло за јадење од Србија на територијата на Косово под изговор дека маслото не ги задоволува критериумите на просечната количина во амбалажата пропишана со сегашната регулатива. Извештајот за

Ветерот го извадил металот од покривот на зградата во БиХ

Денеска во БиХ поточно Бјелина ветерот извадил лим од станбена зграда и соборил дрво на една од градските улици, изјавија за Срна од Единицата за противпожарна заштита и спасување. Пожарникарите интервенирале во 10 часот и 5 минути и го

НЕКОГАШ НА НАСЛОВНАТА НА VOQUE- Асима Сефиќ е познато име во светот на манекенството, а се најде и…

Асима Сефиќ од Бишќа е познато име во светот на манекенството, а ги красеше и насловните страници на Voque. Оваа прекрасна девојка се најде на листата на најубави во светот на YouTube каналот Bright Side, кој има повеќе од 44 милиони