Активна Категорија

Забава

НАИЗГЛЕД ИДИЛИЧЕН БРАК! Се појави видео како Џенифер Лопез го дисциплинира Бен Афлек, ДА СЕ ЗНАЕ КОЈ…

Џеј Ло и нејзиниот сопруг Бен Афлек неодамна биле на прослава во Лос Анџелес, а потоа некој од присутните снимил интересен момент од овој пар. Џенифер Лопез и холивудскиот актер Бен Афлек минатото лето

(ФОТО) Колинда Грабар-Китаровиќ објави серија нови фотографии и ги фрли фановите “во…

Поранешната хрватска претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ објави фотографии од патувањето во Херцеговина, а следбениците во коментарите ја опсипуваа со комплименти. „Убава! Како девојка“, „Жена за сите времиња!“, „Изгледаш совршено“,

Рекордни бројки на Spotify: Еве колку луѓе плаќаат за претплата на нивниот музички сервис

Spotify се пофали со бројот на претплатници на нивниот музички сервис, кој во последниот квартал порасна за 14 отсто во споредба со истиот период претходната година. Според овие податоци, бројот на премиум претплатници на Spotify е

Шакира и Пике денеска слават роденден: Пејачката му подготви подарок!

Светски познатата пејачка Шакира денес слави роденден! Но, и нејзиниот поранешен партнер, Жерар Пике, слави роденден на истиот ден. Веќе неколку дена се шушка дека одмаздничкиот подарок е готов. Како што пренесуваат светските медиуми,

И ,,тргна” после средбата со Пендаровски: Нивес Целзиус ,,фатена” во други прегратки (ФОТО)

Во еден клуб во Загреб синоќа била организирана забава на која биле присутни голем број регионални инфлуенсери. Сепак, најмногу внимание привлекоа Нивес Целзиус и Амер Кадиќ. Во еден момент од вечерта имаше бакнеж меѓу двајцата.

Нетфликс откри како ќе спречи споделување на лозинките на профилите надвор од семејството

Нетфликс, популарниот сервис за стриминг претходно најави дека има намера да го спречи споделувањето на профили, односно лозинки, надвор од семејството и со тоа да стави крај на практиката која ги крши правилата за користење на платформата

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ – ОВИЕ ЛУЃЕ ЖИВЕАТ ВО АВИОН! РЕНОВИРАЛЕ СЕ ОД ПОД ДО ТАВАН: Изгледа…

Џо Ен Усери и Брус Кембел живеат во авиони кои биле наменети за отпад. Откако ја изгубила својата куќа во пожар, Џо Ен Узери имала чудна идеја: да живее во авион. Купила стар Боинг 727 кој бил наменет за отпад, го испратила на земјиште

ЖЕНА СИ ГО ИСПЛАТИЛА КРЕДИТОТ ВО ШВАЈЦАРИЈА, И НАРАЧАЛА МУЗИКА! Хит на мрежите поради нејзиниот…

Жена исплатила кредит во Швајцарија, поради што решила да направи голема забава. За многу граѓани земањето заем во Швајцарија било една од најголемите грешки во животот, откако не можеле да си ги вратат долговите. Една жена која успеа

ПОДАРОКОТ Е ГОТОВ: Шакира и Пике денеска слават роденден

Светски познатата пејачка Шакира денес слави роденден! Но, и нејзиниот поранешен партнер, Жерар Пике, слави роденден на истиот ден. Веќе неколку дена се шушка дека одмаздничкиот подарок е готов. Како што пренесуваат светските медиуми,

ПОЗНАТА КОМЕДИЈА – Вил Смит го потврди продолжението на снимањето на комедијата „Лоши момчиња“

Тоа беше одложено поради инцидент на минатогодишното доделување на Оскарите Американскиот актер Вил Смит (Вил Смит) на Инстаграм објави видео во кое со својот колега Мартин Лоренс (Лоренс) го најавува снимањето на четвртиот дел од