Активен Таг

Владимир Путин

ВИДЕО | Застрашувачка порака од Владимир Путин до земја-членка на НАТО: “Ако го направите ова на…

Се чини дека претседателот на Русија, Владимир Путин, упати закана до Летонија во понеделник на 4. декември. Причината за заканата на Владимир Путин, вели тој, е „притисок врз населението што зборува руски“, пренесува Baltic News Network

“СЕ ЗГОЛЕМУВААТ ЗАКАНИТЕ…“ – Владимир Путин потпиша нова наредба поради НАТО !?

Претседателот на Русија, Владимир Путин, потпиша наредба за зголемување на максималниот број членови на вооружените сили за 170.000, објавија во петокот Кремљ и Министерството за одбрана на Руската Федерација. Според потпишаниот

ЖОЗЕП БОРЕЛ ПРИСТИГНА ВО СКОПЈЕ И УПАТИ ОСТРА ПОРАКА ДО СЕРГЕЈ ЛАВРОВ – “Да му каже на…

Високиот претставник на Европската унија (ЕУ) за надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел, пристигна во Скопје по повод 30. Министерски состанок на ОБСЕ кој официјално започнува утре со почеток од 10:00 часот и ќе трае до 1. декември.

ДАЛИ ОВА Е ПЛАНОТ “Б“ НА ВЛАДИМИР ПУТИН !? Русија ги активира “заспаните агенти“ во Украина за…

Според украинскиот советник за национална безбедност, Олексеј Данилов, интервјуиран од Sunday Times, Москва во изминатите два месеци активирала мрежа на „заспани агенти“ за дополнително да ја дестабилизира Украина во услови на воен судир.

Вест која се шири како молња: Володимир Зеленски е турнат до ѕид и веќе нема избор !?

Тешка зима пристигна на истокот и југот на Украина. Покрај бавното продолжување на воените операции, деновиве брегот на Црното Море од Одеса до руски Сочи беше зафатен од снежно невреме и поплави, кои оставија поголем дел од областа

“НАСКОРО ЌЕ ОБЈАВИМЕ РУСКА СТРАТЕГИЈА“ – Владимир Путин го предупреди Запад: “Не смеете да…

Претседателот на Русија, Владимир Путин, во петокот предупреди дека не смее да му се дозволи на Запад да развие монопол на вештачката интелигенција (ВИ), најавувајќи дека наскоро ќе биде објавена поамбициозна руска стратегија на ова поле.

“ВОЕНИТЕ ДЕЈСТВИЈА СЕКОГАШ СЕ ТРАГЕДИЈА“ – Владимир Путин со порака до лидерите на Г-20:…

Претседателот на Русија, Владимир Путин, во средата пред групата Г-20 односно водечките светски економии изјави дека е неопходно да се размислува како да се запре „трагедијата“ од војната во Украина и дека Москва никогаш не одбила да

ВИДЕО | РУСИЈА ГО ПРЕТСТАВИ СВОЕТО НУКЛЕАРНО “ЧУДОВИШТЕ“ – Ракетата удира како “метеор“ и може…

Официјална Москва објави ново видео од ракетата „Авангард“, која наводно може да лета 27 пати побрзо од брзината на звукот. Видеото наводно е снимено во воен комплекс во регионот Оренбург. Според Москва, проектилот, кој лета со

ВИДЕО | ВЛАДИМИР ПУТИН ГО КРУНИСА “КРАЛОТ НА КОМЕДИЈАТА“ – Интернетот ‘гори’ од…

Рускиот стенд-ап комичар, Генадиј Хазанов, му даде интересна реплика на царска круна на претседателот на Русија, Владимир Путин, која ја носел еден од владетелите на Руската Империја на нивната средба во Кремљ.  Генадиј Хазанов на

“НАША СВЕТА ДОЛЖНОСТ Е ДА ПОМОГНЕМЕ“ – Владимир Путин се огласи за настаните во Појасот Газа

Претседателот на Русија, Владимир Путин, денес преку видео-средба со руската Влада, посочи дека околу 900 луѓе побарале да бидат евакуирани од Појасот Газа во Русија. „Неопходно е да им помогнеме на луѓето во Појасот Газа кои страдаат