Активен Таг

Запад

“СО БОЖЈА ПОМОШ ЌЕ ГО ПОБЕДИМЕ ЗАПАДОТ!“ – Шокантни изјави на пропагандистите на Путин: “Да се…

Маргарита Симонјан, главен и одговорен уредник на руската државна телевизија Russia Today и еден од најпознатите пропагандисти на претседателот Владимир Путин, неодамна во емисијата на друг пропагандист Владимир Соловјов изјави дека

Забележан најголемиот пад на еропските берзи во изминатите седум месеци

На европските берзи денеска наутро цените на акциите паднаа на најниско ниво во изминатите седум месеци, бидејќи инвеститорите стравуваат од натамошна ескалација на тензиите меѓу Западот и Русија околу Украина. Индексот STOXX 600 на