Активен Таг

Русија

ПОЧИНА АЛЕКСЕЈ НАВАЛНИ – Најжестокиот критичар на Владимир Путин

Руската затворска служба објави дека починал најголемиот критичар и противник на претседателот на Русија, Владимир Путин, Алексеј Навални. „На 16.02.2024 година во воспитно-поправната колонија бр.3, осуденикот А.Навални се чувствуваше

ВИДЕО | Колку чини костумот на Владимир Путин ? Претседателот на Русија ја крена раката и ненамерно…

Претседателот на Русија, Владимир Путин, за време на ТВ интервју облече скап италијански костум. За време на разговорот со новинарот Павло Зарубин по форумот за современи медицински технологии во средата, Владимир Путин облекол костум

Владимир Путин ги повика Русите да имаат повеќе деца: “Ако сакаме да се прошириме и да се…

„Руските семејства мора да имаат најмалку две деца за да се обезбеди етнички опстанок на нацијата и три или повеќе за нацијата да се развива и просперира“, посочи во четвртокот претседателот на Русија, Владимир Путин. Русија претрпе

Роберт Фицо: “Повлекувањето на Русија од Донбас и Крим е апсолутно нереално“

„Идејата дека Русија ќе се повлече од Донбас и Крим е апсолутно нереална“, посочи премиерот на Словачка, Роберт Фицо, во интервју за тамошните медиуми. „Ако некој мисли дека единственото решение за конфликтот во Украина е Русите да се

Владимир Путин директно беше прашан кој би сакал да биде новиот претседател на САД: Неговиот одговор…

Претседателот на Русија, Владимир Путин, во средата изјави дека неговиот американски колега Џо Бајден е „попредвидлив“ за Москва од неговиот ривал Доналд Трамп, но дека Русија е подготвена да „соработува“ со победникот на претседателските

ВОЈНАТА СЕ СЕЛИ И ВО ВСЕЛЕНАТА !? Американците објавија загрижувачки извештај: “Русите имаат…

„САД го информираа Конгресот и нивните сојузници во Европа за рускиот напредок во новото нуклеарно оружје во вселената дизајнирано да ја загрози широката американска мрежа на сателити“ - вака започнува на главната приказна на New York

ВИДЕО | Србија доби ново оружје од Владимир Путин: “Ако сакаат да не нападнат, тоа ќе мора да го…

Србија доби ново оружје од Русија и покрај санкциите воведени кон оваа земја поради инвазијата на Украина, пренесува медиумската агенција AP News. Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на јавноста и го претстави новиот систем

ЖЕСТОК УДАР ОД ЕВРОПСКАТА УНИЈА ЗА ВЛАДИМИР ПУТИН – ЕУ ја одобри правната основа за користење…

Советот на Европската унија денес одобри одлука и резолуција со која се обезбедува правна основа за користење на приходите од замрзнатите руски средства за поддршка на Украина во иднина, се вели во соопштението на Советот на ЕУ. Во

Володимир Зеленски не се откажува – на војната и нема крај: Претседателот на Украина потпиша…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, ги потпиша законите за продолжување на периодот на општа мобилизација и вонредната состојба во Украина до 13. мај, потврди пратеникот на Врховната Рада, Јарослав Железњак. Имено, Врховната

ФОТО | Со Владимир Путин повеќе не го дели ниту истото презиме: Ова е новиот 20 години помлад сопруг…

Порано живеела во Санкт Петербург и Москва, а сега живее во Бијариц - монденско одморалиште на француската ривиера. Таа беше во брак со претседателот на Русија, Владимир Путин, 30 години, во кои добија две ќерки, а потоа се се промени.