Активен Таг

Урсула фон дер Лејен

КОЈ ЌЕ БИДЕ НАСЛЕДНИКОТ НА СТОЛТЕНБЕРГ ? Британски весник објави листа на имиња за прв човек на НАТО…

Британскиот весник The Sun доцна во петокот објави дека претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен е кандидат за нов генерален секретар на НАТО Алијансата. Британските медиуми, повикувајќи се на дипломатски извори,

ИРОНИЈАТА НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА – Протекоа патните налози на Чарлс Мишел и Урсула фон дер Лајен:…

И покрај тоа што им најавуваат на граѓаните амбициозни пакети мерки со кои сакаат да ја направат Европа климатско неутрална до 2030 година, лидерите на Европската унија не се колебаат често да користат приватни авиони за своите бројни