Активен Таг

автобус

ФОТО | ХОРОР НА АВТОПАТ ВО СЛОВЕНИЈА – Целосно изгоре автобусот што возел на релација од…

Претходната вечер (недела) нешто по полноќ на автопат во Словенија односно на делницата од Обрежје до Љубљана, се запали автобус на босанско-херцеговскиот превозник „Кантиќ“ кој возел на релација Сараево-Франкфурт. Властите од Бања Лука

ФОТО | СТРАШНИ СЦЕНИ ОД ЧЕШКА – Се судрија два автобуси: Десетици повредени, возачот мртов:…

Возач на автобус загина, а 76 лица се повредени во судир на два автобуса на автопат на југот на Чешка, соопштија во понеделникот полицијата и спасувачите. „Еден возач почина на местото на настанот“, објави полицијата во објава на

ВИДЕО | Згодна девојка во минијатурен фустан седнала во автобус, извадила вреќа со компири, а потоа…

Низ социјалните мрежи се прошири бизарно видео од Србија. На него се гледа девојка облечена во минијатурен розов фустан и високи потпетици како влегува во јавен автобус, вади кесичка со компири, нож и - почнува да ги лупи. Луѓето кои

ВИДЕО | Страшна снимка од возач на автобус се шири на Интернет – патниците во шок: “Се мрдаше…

Видео-снимка од возач на автобус од Хрватска и неговото чудно однесување ги преплави социјалните мрежи во регионот. Деновиве на социјалните мрежи почна да се шири видео на кое наводно се гледа како возач на автобус на позната хрватска

ГОЛЕМА НЕСРЕЌА – Српски автобус со 55 патници меѓу кои и деца се преврте во Унгарија

Автобус со српски регистерски таблички во саботата рано наутро паднал во канал меѓу Кишкунхалаш и Пирт во Унгарија. Во возилото патувале 55 лица, двајца возачи, а меѓу сопатниците имало и две деца. Дванаесет лица се префрлени во