Активен Таг

аеродром

ВИДЕО | Играчка за возрасни го вклучи алармот на аеродром: Девојка панично сакала да го сокрие…

Играчка за возрасни во куфер на девојка предизвикала паника на аеродром! Камерата го снимила моментот кога млада патничка морала да си го отвори куферот пред обезбедувањето на аеродромот бидејќи постојано го вклучувал алармот поради

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР КОНЕЧНО ОСЛОБОДЕН – Неверојатно што барале од него да направи пред да го…

Познатиот холивудски актер Арнолд Шварценегер (76 г.) претходниот ден беше приведен на аеродромот во Минхен бидејќи не го пријавил скапиот часовник „Audemars Piguet“ на царина, поради што морал да плати казна од 35.000 евра, по што бил

ПАТНИК ИЗЛЕТАЛ ОД АВИОН ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛЕТУВАЊЕ – Невиден инцидент на аеродромот во Торонто:…

Авион на авио-компанијата „Air Canada“ кој требал да лета од Торонто до Дубаи доцнел речиси шест часа откако патник ја отворил вратата од кабината и паднал на пистата додека авионот бил пред полетување. Мажот се здобил со полесни

“НЕ ДОБИЛ ДОЗВОЛА ДА ПОЛЕТА!“ – Преживеаниот пилот е виновен за тешката несреќа на пистата на…

Авионот на јапонската крајбрежна стража, кој се судри со патнички авион на аеродромот во Токио, не добил дозвола да полета. Транскриптот од комуникацијата меѓу контролорите на летање и авионот открива дека летот на авио-компанијата „Japan

ФОТО | НЕВИДЕН ГРАБЕЖ НА ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ АЕРОДРОМИ ВО ШПАНИЈА – Вработени краделе од…

Четиринаесет работници на еден од главните аеродроми во Шпанија се уапсени под сомнение дека краделе работи од патничкиот багаж на луѓето, јавува Sky News. Полицијата заплени предмети за кои се верува дека биле украдени од вработени на

ДРАМА НА НЕБОТО НАД МОСКВА – Авион со мистериозен радиоактивен материјал морал итно да слета,…

Авион кој го превезувал мистериозен „радиоактивен товар“ морал принудно да слета на аеродромот „Внуково“ во главниот град на Русија, Москва. Авионот од типот „Boing 737“ во сопственост на руска авио-компанија со 109 патници бил принуден

ХАОС ВО ГЕРМАНИЈА – Минхен блокиран: Снегот и ниските температури предизвикаа одложувања и…

Обилните снежни врнежи и ниските температури на аеродромот во Минхен во петокот предизвикаа големи одложувања и откажаа повеќе од 100 полетувања и слетувања на авионите. Околу 130 авиони не можеа да слетаат или полетаат, соопшти

ФОТО | ПОЛИЦИЈАТА ВО ХАМБУРГ ОБЈАВИ КРАЈ НА ЗАЛОЖНИЧКАТА ДРАМА – Повеќе од 18 часа аеродромот…

Хамбуршката полиција објави крај на заложничката драма на аеродромот во тој германски град, откако маж (35 г.) кој од синоќа ја држеше својата ќерка (4 г.) во автомобилот со кој излетал на пистата, се предал. „Осомничениот излегол од

НОВА ДРАМА ВО ШВАЈЦАРИЈА – Полицијата за само 24 часа двапати го евакуираше аеродромот во…

Голема полициска акција е во тек на аеродромот „Евроаеродром“ во Базел, Швајцарија. Властите како причина ја наведуваат заканата за бомба на аеродромот. Медиумите наведуваат дека има доцнења и откажувања поради потенцијална опасност на

ФОТО | ДРАМАТА И ХАОСОТ ВО ФРАНЦИЈА ПРОДОЛЖУВААТ И ДЕНЕС – Евакуирани повеќе аеродроми во…

Неколку аеродроми во Франција денес беа повторно евакуирани по добиени закани за бомби. Bloomberg објави дека ова се случило еден ден откако вчера беа евакуирани аеродромите во Франција и Белгија поради истата причина. Регионалните