Активен Таг

Ајнтрахт Франкфурт

Елмас и Наполи го декласираа Ајнтрахт Франкфурт и обезбедија место во најдобрите осум во Лигата на…

„Наполитанците“ не само што го одбранија резултатот од првиот натпревар, туку повторно славеа на домашен терен против Ајнтрахт Франкфурт, овојпат со 3:0, со што станаа третиот италијански претставник по Интер и Милан што оваа година се

ВОЈНА НА УЛИЦИТЕ ВО ИТАЛИЈА ПРЕД НАТПРЕВАРОТ ОД ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ! Жестока пресметка меѓу…

Италијанските власти стравуваа од нереди пред натпреварот меѓу Наполи и Ајнтрахт Франкфурт во осминафиналето на Лигата на шампионите, а токму тоа и и се случи. Околу 400 навивачи на германскиот клуб дојдоа во Италија на реваншот од