Активен Таг

Вимблдон

ВИДЕО | “АКТЕРОТ ГО УКРАДЕ ШОУТО!“ – Додека на теренот се играше атомски тенис, сите погледи…

Сите се уште зборуваат за маестралната победа на Шпанецот Карлос Алкараз над Србинот Новак Ѓоковиќ во финалето на Вимблдон, но покрај самите тенисери, големо внимание на светските медиуми привлекоа и познатите фаци кои

ВИДЕО | ВИМБЛДОН ОСТРО ГО КАЗНИ НОВАК ЃОКОВИЌ – Еве зошто и колку треба да плати Србинот

Челниците на Вимблдон го казнија Новак Ѓоковиќ со 7.000 евра затоа што со рекетот ја погоди стативата од мрежата за време на финалето против Карлос Алкараз. На крајот од натпреварот, по неколкуте кардинални грешки, Новак Ѓоковиќ

ФОТО | Кејт Мидлтон на Вимблдон им одржа модна лекција на сите – во фустан од само 900 евра ги…

Победничкиот пехар на Вимблдон оваа година отиде во рацете на Шпанецот Карлос Алкараз. Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, на Шпанецот му ја подари титулата во исклучително кралска и елегантна облека, а тој се поклони пред неа и со тоа

Карлос Алкараз му се ‘одмазди’ на Новак Ѓоковиќ, а зборовите на српскиот тенисер по…

Карлос Алкараз не успеа да го победи Новак Ѓоковиќ на Ролан Гарос, но затоа тоа го направи на Вимблдон, каде што беше помалку очекувано. Во епскиот натпревар, 20-годишниот шпански тенисер ја запре трката на

ФОТО | Синот на Новак Ѓоковиќ целосно ‘скршен’ по поразот на татко му: Малиот Стефан е…

На трибините како и во претходните натпревари, така и во финалето на Вимблдон беше синот на Новак Ѓоковиќ, малиот Стефан кого камерата неколку пати го фати како „тагува“ поради ситуацијата на теренот каде што на Новак Ѓоковиќ не му одеше.

ФОТО | Бред Пит го ‘украде’ шоуто на Вимблдон! Познатиот актер го привлече вниманието на…

Финалниот натпревар на Вимблдон меѓу српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и Шпанецот Карлос Алкараз во живо го следеа голем број познати личности. Меѓу познатите кои беа дел од трибините се легендарниот фудбалер Дејвид Бекам и познатиот

ФОТО | Новак Ѓоковиќ се ‘скрши’ по поразот и не издржа, а да не заплака! Србинот играше…

Карлос Алкараз го освои Вимблдон откако во финалето го совлада Новак Ѓоковиќ со 1:6, 7:6 (6), 6:1, 3:6, 6:4 по речиси пет часа игра. Карлос Алкараз ја освои својата втора Грен Слем титула по освојувањето на УС Опен минатата година, а на

ВИДЕО | Речиси сите беа против Новак Ѓоковиќ – Србинот загуби, се скара со судијата, а влезе…

Карлос Алкараз го освои својот прв Вимблдон! Одличниот шпански тенисер победи во драматичното финале против Новак Ѓоковиќ со 1:6, 7:6 (6), 6:1, 3:6, 6:4. Србинот го доби првиот сет убедливо со 6:1, но Шпанецот

КАРЛОС АЛКАРАЗ ГО ПОРАЗИ ‘НЕПОБЕДЛИВИОТ’ НОВАК ЃОКОВИЌ – Шпанецот победник на…

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ не успеа да ја освои 24. Грен Слем титула. Во фантастичното финале на Вимблдон, Новак Ѓоковиќ во пет сета беше поразен од Карлос Алкараз, кому ова му е втора Грен Слем титула, со 3:2 (1:6, 7:6

ФОТО | НОВАК ЃОКОВИЌ ГИ ЗАГУБИ НЕРВИТЕ – Србинот испушти одлична шанса во финалето, а од…

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ го игра финалето на Вимблдон против Шпанецот Карлос Алкараз. Во тек е решавачкиот петти сет, а Новак Ѓоковиќ пропушти голема брејк шанса во третиот гем. За време на прекинот,