Активен Таг

ВО ЦЕНТАР

ВИДЕО | ВО ЦЕНТАР ОТКРИВА КАДЕ СЕ КРИЕЛ ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ – Во бел “Ренџ Ровер“ со македонски…

Два дена Македонија е обвиена во црно по информациите за грозоморното убиство на младата Вања Ѓорчевска - случај што ја потресе не само нашата држава туку и целиот регион. Со денови сме сведоци на разни шпекулации и теории на заговор на

ВО ЦЕНТАР – “ОВА СЕ МНОГУ ОПАСНИ ИГРИ!“ – Југослав Петрушиќ открива кој стои позади…

Познатиот српско-француски агент, контраразузнавач, поранешен припадник на француската воена разузнавачка служба ДРМ, француската легија на странци, еден од главните организатори на контраразузнавачките операции за време на

ВО ЦЕНТАР – Југослав Петрушиќ ексклузивно ја открива вистината за нападот на Косово: “Па…

Познатиот српско-француски агент, контраразузнавач, припадник на француската воена разузнавачка служба ДРМ, француската легија на странци, еден од главните организатори на контраразузнавачките операции за време на војните во поранешна

ВО ЦЕНТАР – Човекот кој го стави пола Балкан на црната листа на САД е нов булдожер за…

Сенатот на Соединетите Американски Држави (САД) го потврди назначувањето на Џејмс О'Брајан за помошник државен секретар за Европа и Евроазија. Неговото назначување го поддржаа 67 сенатори, додека 31 член на Конгресот се изјаснија

ВО ЦЕНТАР – ЗОРАН ЗАЕВ МУ ГО ВРТИ ГРБОТ НА ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ – Поранешниот премиер ќе…

Последната емисија „ВО ЦЕНТАР“ открива многу пикантни детали за моменталната политичка ситуација во земјата, но и за отворената „војна“ во врвот на ВМРО-ДПМНЕ. Гостин во емисијата на новинарот Васко Ефтов беше Оливер Андонов, истакнат

ВИДЕО | ВО ЦЕНТАР – Христијан Мицкоски е ‘заробен’ од македонската олигархија !?

Во последната емисија „ВО ЦЕНТАР“ со новинарот Васко Ефтов, гостуваше поранешниот министер за внатрешни работи од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Оливер Андонов, кој што даде свое видување за моменталната ситуација во најголемата опозициска

ВИДЕО | ВО ЦЕНТАР – Политичка анализа: Војната помеѓу Христијан Мицкоски и Никола Груевски…

Војната на социјалната мрежа Фејсбук која се води помеѓу Никола Груевски и Христијан Мицкоски дефинитивно е топ тема во македонската јавност. Во изминатите неколку дена сме сведоци на јавни преписки помеѓу поранешниот претседател на

ВИДЕО | “ЗЕМЕТЕ ПУКАНКИ – ПОЧНУВА БИТКА ДО ИСТРЕБУВАЊЕ!“ – Вечерва вонредна политичка…

Ескалираше конфликтот помеѓу Христијан Мицкоски и Никола Груевски - кој ќе го јаде гулашот во ВМРО-ДПМНЕ ? Вечерва вонредна политича анализа на емисијата „ВО ЦЕНТАР“. Ако треба да се направи некаква историска споредба, тогаш ова многу

РАСКОЛ ВО ВМРО-ДПМНЕ – Христијан Мицкоски му одговори на Никола Груевски: “Правиш јавна…

По речиси еден ден молк, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, му одговори на својот претходник на таа позиција во партијата, Никола Груевски, на прозивките кои вчера екс-премиерот и бегалец ги објави на социјалната мрежа

ВИДЕО | ДАЛИ ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ МОЖЕ ДА ЈА ОДВЕДЕ МАКЕДОНИЈА ВО БЕЗБЕДНОСЕН ПРОБЛЕМ ? Што значи не…

Во недела, по летната пауза од неполни два месеци, започна 23. сезона на емисијата „ВО ЦЕНТАР“. Едно од најчестите прашања на кое македонската јавност го бара одговорот е тоа - дали Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ќе гласаат за