Активен Таг

Евровизија

ВИДЕО | ГОЛЕМ СКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ ЕВРОВИЗИЈА! Дали е можно победничката песна да е плагијат !? Слушнете…

Дали е на пат голем евровизиски скандал !? Имено, некои обожаватели и гледачи на Евровизија тврдат дека победничката песна е плагијат! Да потсетиме, синоќа во Ливерпул победи претставникот на Шведска Лорин со песната „Tattoo“. Имено,

ВИДЕО | Многумина само поради неа ја гледаа Евровизијата! Топ моделот и голема ѕвезда ги освои…

Бланка (Бланка Стајков) е 23-годишна полска пејачка која оваа година ја претставува Полска на Евровизија, а првата песна ја напишала на само 14 години! Својот талент го усовршила со посетување на разни школи за пеење и танцување во

ФОТО | “ГО ‘ЗАПАЛИ’ ЛИВЕРПУЛ!“ – Израелската претставничка важи за најубавата дама…

Во првата полуфинална вечер на Евровизија настапи и претставничката на Израел, 22-годишната Ноа Кирел. Многумина ја сметаат оваа позната израелска актерка, пејачка и судија во израелското шоу за таленти „Israel's Got Talent“ за

“ПЕСНАТА Е ОГРАДНА“ – Аца Лукас без влакна на јазикот за овогодинешниот претставник на Србија…

Српскиот пејач Аца Лукас во пресрет на 8. март настапи во Белград, а по тој повод го коментираше овогодинешниот избор за „Песна на Евровизија“ кај нашиот северен сосед за тамошните медиуми и откри дали му се допаѓа песната на претставникот