Активен Таг

Ерлинг Халанд

Одличниот Ерлинг Халанд му донесе победа на Манчестер Сити: Норвежанецот со два гола му нанесе пораз…

Фудбалерите на Манчестер Сити на домашен терен го победија тимот на Евертон со резлутат од 2:0, во натпреварот од 24. коло на Премиер лигата. Победата на Манчестер Сити на овој натпревар ја донесе Ерлинг Халанд, со головите во 71. и 85.

ДОБРИ ВЕСТИ ЗА НАВИВАЧИТЕ НА МАНЧЕСТЕР СИТИ – Пеп Гвардиола откри кога би можел Ерлинг Халанд…

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, откри кога напаѓачот Ерлинг Халанд ќе може да игра. „Неговото закрепнување бара време. Се надеваме дека ќе го имаме готов до крајот на месецот. Заздравувањето траеше малку подолго од првично

Реал Мадрид подготвува спектакуларен трансфер, но со јасен ултиматум: “Ќе имаат точно 15 дена да…

Ако внимателно ги следите европските фудбалски настани, сигурно ви е малку преку глава од „сагата“ за трансферот на Килијан Мбапе од Пари Сен Жермен во Реал Мадрид.  Така, шпанскиот спортски весник As пренесува дека клубот од Мадрид

Агентот на ѕвездата на Манчестер Сити: “Верувам дека Ерлинг Халанд и неговото патување ќе вредат…

Рафалеа Пимента е една од највлијателните фудбалски агенти во светот. Според Transfermarkt, играчите кои ги има под него вредат вкупно 385,35 милиони евра, а највреден меѓу нив секако е Ерлинг Халанд. Чудото од дете од Норвешка е главна

ВИДЕО | Необично барање од капитенот на Јанг Бојс ја налути најголемата ѕвезда на Манчестер Сити:…

Ерлинг Халанд го предводеше Манчестер Сити до нова победа во Лигата на шампионите. Тој постигна два гола против Јанг Бојс во победата од 3:0 и со тоа на бранителот на титулата му обезбеди пласман во осминафиналето по четири кола. На

ПЕП ГВАРДИОЛА ПРОГОВОРИ ЗА ЗЛАТНАТА ТОПКА – “Халанд треба да ја освои – ја освои тројната…

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изјави дека фудбалерот на неговиот клуб, Ерлинг Халанд, заслужува да ја освои Златната топка оваа година, за најдобар играч во 2023 година. Ерлинг Халанд оваа година постигна 52 гола на 53

ЕРЛИНГ ХАЛАНД Е ПОЕФИКАСЕН ОД ЦЕЛИОТ ТИМ НА ЧЕЛЗИ – Ова е само уште еден доказ за тоа во колку…

Прескапиот Челзи продолжува да се сопнува на почетокот од новата сезона на Премиер Лигата. По катастрофалната минатата сезона, оваа ќе биде уште полоша за „милионерите“ од Лондон. По 6. коло од Премиер Лигата, Челзи се наоѓа на 14.

Ерлинг Халанд зборуваше за ривалството со Килијан Мбапе, а потоа откри кој фудбалер особено го…

Одличниот напаѓач на Манчестер Сити, Ерлинг Халанд, даде интервју за францускиот спортски дневен весник L'Equipe во кое истакна дека многу гледа фудбал на телевизија и дека е импресиониран од игрите на неговиот поранешен соиграч од

Цела сезона ги тресе мрежите, а во финалињата го нема никаде – неверојатна информација за…

Ерлинг Халанд, еден од најдобрите напаѓачи на денешницата, е познат по тоа што не може да престане да ја погодува мрежата на противникот, а оваа сезона, иако само што започна, тој го собори рекордот на Алан Ширер и Енди Кол по бројот на

ВИДЕО | ХАОС – Постигна два гола и направи жестока расправија со Пеп Гвардиола: Шпанецот…

Актуелниот шампион Манчестер Сити блескаво ја отвори новата сезона во Премиер Лигата. „Граѓаните“ на стартот од првенството убедливо славеа на гостувањето кај Барнли (0:3) , а двоен стрелец на овој меч беше феноменалниот Норвежанец