Активен Таг

Загреб

НЕВЕРОЈАТНО, НО ВИСТИНИТО – Александра Пријовиќ ги руши сите рекорди: Најбараната музичка…

Српската пејачка Александра Пријовиќ, успеа да распродаде четири концерти во Арена Загреб, па концертите на годината ќе се одржат на 1., 2., 3. и 4. декември. „Загреб, не можев да замислам дека ќе најавам четврти концерт. Ви благодарам

ВИДЕО | СТРАШНИ СЦЕНИ ОД ХРВАТСКА – Реката Сава поплави фудбалски терен на клуб од Загреб за…

По невремето што го зафати целиот регион, Хрватска се бори со високите водостои и поплавите. Најкритична е состојбата покрај реката Сава која поради високиот водостој се излеа од коритата и направи огромни штети. Оштетувања претрпе и

ФОТО | Невремето во Хрватска ги однесе првите жртви – двајца мажи го загубиле животот во…

Во големото невреме што го зафати главниот град на Хрватска, Загреб, околу 16 часот животот го загубија двајца мажи, а неколкумина се повредени. Љупка Хитрова, раководител на смена на загребската служба за итни случаи, потврди за

ВИДЕО | Невремето во Загреб сруши огромен кран! Страшна снимка од суперклеточната бура во Хрватска…

Силна суперклеточна бура ја погоди Хрватска, силен ветар со налик на ураган пропратен со врнежи и громови „косеше“ се пред себе, а на социјалните мрежи се појави видео од паѓање на кран! Инцидентот се случил во Загреб, главниот град на

ВИДЕО | СТРАШНО НЕВРЕМЕ ГО ПОГОДИ ЗАГРЕБ – Паѓаат покриви и дрва, а во градот владее тотален…

Големо невреме го зафати главниот град на Хрватска, Загреб!  Црни облаци се надвиснаа над хрватската престолнина, а силен ветер ги носеше дури и покривите на куќите и зградите, додека кантите за ѓубре летаа како пердуви, пишуваат