Активен Таг

здравје

Откриена е причината зошто кралот Чарлс III го примил синот Хари на само 30 минути: “Се повеќе од…

Кралот Чарлс III го видел својот син, принцот Хари, само 30 минути за да го задржи нивото на стрес на ниско ниво, тврди кралскиот експерт за The Sun. Роберт Џобсон открива за еден британски таблоид дека 75-годишниот монарх се сретнал со

Како редовниот сексуален однос влијае на здравјето ?

Има многу предности кои ги носи сексот: согорува калории, го јакне имунолошкиот систем, ја поттикнува интимноста и секако ослободува допамин во мозокот. Интимниот чин може да помогне во забавување на стареењето, според студија од 2017

Блиска пријателка откри каква е здравствената состојба на Кејт Мидлтон: Познато е и каде ја однел…

Помина една недела од кога британското кралско семејство не спие добро, а Бакингемската палата во понеделникот објави дека на кралот Чарлс III му бил дијагностициран рак. Здравствени проблеми имаше и принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, па

БОЛКАТА ВО ОВОЈ ДЕЛ ОД ГЛАВАТА МОЖЕ ДА БИДЕ СИМПТОМ НА ТЕШКА БОЛЕСТ – Луѓето често ја…

Високиот холестерол е сериозен здравствен проблем кој најчесто се јавува поради внесување на премногу масна храна и недостаток на физичка активност. Обично нема симптоми, што го прави уште поопасен. Сепак,

Деми Мур проговори за здравјето на нејзиниот поранешен сопруг Брус Вилис: Ја откри неговата…

Додека го промовираше своето ново шоу „Feud: Capote vs. The Swans“, Деми Мур, сподели нови информации за здравјето на нејзиниот поранешен сопруг Брус Вилис. „Мислам дека му оди многу добро, со оглед на околностите“, ја цитира CNN 

Доктор открива кој е најгадниот дел од човечкото тело: Ретко кој ја одржува хигиената на ниво на ова…

Имено, малкумина внимаваат на чистењето на внатрешноста на папокот, додека сите останати се задоволуваат со брзо бришење со крпа по капење (туширање). Но, занемарувањето на хигиената на папокот може да биде многу опасно за здравјето. Во

“ЈАС СУМ: СЕЛИН ДИОН“ – Доаѓа документарец за една од најголемите музички ѕвезди: Пејачката со…

Новиот документарен филм за Селин Дион има за цел да едуцира за синдромот на вкочанета личност, невролошко пореметување кое беше дијагностицирано на пејачката, пишува The Guardian.  „I Am: Celine Dion“, што ќе го објави Amazon-MGM, е

“ДОКТОРИТЕ МИ КАЖАА ДЕКА ИМАМ САМО 20 ОТСТО ШАНСИ ЗА ЖИВОТ…“ – Оваа девојка успеала да…

Оваа девојка открива искуства од својот живот, таа зборува за нејзините здравствени проблеми и предизвици со кој се соочувала. Девојката често забележувала дека нешто не е во ред со неа кога почнувала да учи, и сè повеќе останувала без

ХРАНАТА Е НАЈДОБРИОТ ЛЕК – Откриена уште една голема придобивка од медитеранската исхрана: “Го…

Медитеранската исхрана богата со зеленчук, риба, морски плодови и јаткасти плодови го намалува ризикот од развој на деменција дури за една четвртина, покажуваат прелиминарните резултати од новата студија која може да доведе до развој на

НОВАК ЃОКОВИЌ ЈАДЕ САМО “ИНДИСКИ ПУТЕР“! Ова е најздравата исхрана на светот – лесно се прави,…

Новото мени на Новак Ѓоковиќ, кое беше објавено од српските медиуми неодмана, ги привлече сите интереси, особено затоа што се споменува „индиски путер“. Оваа храна многумина ја сметаат за најздравата маснотија на светот, а нејзиното