Активен Таг

Илон Маск

Илон Маск во улога на Нострадамус – Милијардерот излезе со свое предвидување: “Ако Трамп биде…

Сопственикот на компанијата Тесла и социјалната мрежа Твитер, Илон Маск денеска изјави дека поранешниот американски претседател Доналд Трамп убедливо ќе победи на следните претседателски избори доколку обвинителот на Менхетен му стави

КОГА ИМАШ ПАРИ МОЖЕШ СЕ! Милијардерот излезе од контрола: Илон Маск сега планира да изгради свој…

Во американската држава Тексас, милијардерот Илон Маск планира да изгради сопствен град надвор од Остин, објави весникот Wall Street Journal. Беше најавено дека градот ќе се гради на копно до објектите Boring и SpaceX кои се

“ЗА СЕ Е ВИНОВЕН ИЛОН МАСК!“ – Вработен во Твитер открива шокантни детали: “Ситуацијата е…

Илон Маск го следат најмалку двајца телохранители каде и да оди, дури и во бањата во седиштето на социјалната мрежа Твитер во Сан Франциско. Инсајдер открил за BBC дека двајцата телохранители кои го штитат милијардерот се „големи“,