Активен Таг

интимни односи

Како редовниот сексуален однос влијае на здравјето ?

Има многу предности кои ги носи сексот: согорува калории, го јакне имунолошкиот систем, ја поттикнува интимноста и секако ослободува допамин во мозокот. Интимниот чин може да помогне во забавување на стареењето, според студија од 2017

“ПОМИНУВАМЕ ЧАСОВИ И ЧАСОВИ ВО СПАЛНАТА СОБА!“ – Хајди Клум ја откри тајната за добра интимна…

Познатата манекенка Хајди Клум е без влакна на јазикот. Позната по своите необични и смели модни изданија, таа често споделува работи од нејзиниот приватен живот, дури и кога се во прашање интимните врски. Неодамна таа, како гостинка во

Што се случува со телото кога немате интимни односи подолго време ?

Редовните интимни врски имаат бројни придобивки за здравјето - се зголемува нивото на серотонин и окситоцин во телото, а со тоа се зголемува расположението, се намалува нивото на стрес, а е одличен лек за мирен сон и

Спалната повеќе не е омиленото место за интимни односи !? Луѓето најмногу уживаат на овие места, а…

Истражување покажува кои се омилените места за интимни врски на љубовните партниер! Иако спалната соба е вообичаено место за интимни односи, денес нема апсолутно никакви правила. Згора на тоа, се повеќе луѓе имаат

Мажите откриваат што прво забележуваат кога жената ќе се соблече: Една работа ги “пали“ повеќе од…

Магазинот Men's Health спроведе студија во која открија што мажите прво забележуваат на телото на жената за време на интимни односи. Што им е поважно на мажите од задникот ? Како што пренесуваат медиумите, од физичките атрибути

“Мажи, време е да престанете да живеете во илузија!“ – Доктор открива колкава должина на…

Доктор Џон Кодл од Филаделфија, кој често дава различни медицински совети на социјалната мрежа ТикТок, зборуваше за просечната должина на машкиот генитален орган, се со цел и мажите и индиректно жените да се ослободат од притисокот од тоа

ЗОШТО ЖЕНИТЕ ГИ ИЗНЕВЕРУВААТ МАЖИТЕ !? Седум девојки брутално искрено проговорија за причините, а…

Зошто жените одлучуваат да изневеруваат ? Преовладува мислењето дека мажите изневеруваат почесто од жените, дека за нив прељубата е чисто физичка работа, додека жените се повеќе склони да влегуваат во афери во потрага по љубов. Но, дали е

Четири предности од утринските интимни односи – еве зошто е добро да имате секс наутро: Тоа ќе…

Често на Интернет се пишува за тоа како интимните односи имаат корисен ефект врз здравјето. Сепак, важно е и кога ги применувате. Утринската интимност може да биде одличен почеток на денот. Освен

Работничка во најпознатиот еротски клуб во светот ги открива најмрачните тајни на славните личности:…

„SNCTM“ е најдобриот и најпознат еротски клуб во светот, познат по тоа што организира „жешки“ ноќи во Лос Анџелес, Њујорк и Мајами. Постојат клучни правила кои гостите мора да ги почитуваат кога влегуваат во клубот „SNCTM“. Настрана

Мажите во овие години од животот најмногу уживаат во интимните односи: Тие обожаваат да го прават…

Според едно неодамнешно истражување, мажите над 40 години сакаат особено две работи - можеби ќе се изненадите кога ќе видите кои. Од друга страна, помладите мажи се желни за експериментирање - што е логично од една страна. Мажите