Активен Таг

Ким Кардашијан

ФОТО | Зачекорете во новиот замок на Ким Кардашијан – ријалити ѕвездата платила вртоглава сума…

Супер-моделот Синди Крафорд и нејзиниот сопруг Ранде Гербер продадоа замок во ултра ексклузивната област „Encinal Bluffs“ во Малибу за 45 милиони долари во 2018 година.  Најпознатата ријалити ѕвезда Ким Кардашијан ја купи истата куќа од

ВИДЕО | Од старлета и реалити ѕвезда до актерка – Ким Кардашијан ќе се проба и во глумата: Во…

Старлета, инфлуенсерка, реалити ТВ ѕвезда итн., Ким Кардашијан веќе го испроба сето тоа, а сега го започнува следниот проект: актерството. Оваа есен Ким Кардашијан ќе глуми во 12. сезона на серијата American Horror Story. Во култната

ВИДЕО | Млада девојка од САД се нашла среде вооружена престрелка, а тврди дека животот и го спасила…

Девојка по име Анџелина Вајли, која се претставува како Нина на социјалните мрежи, има 22 години и живее во Канзас Сити, а како што тврди животот и го спасила најпознатата старлета на светот Ким Кардашијан. Таа сними видео на

Колку време треба да вежбате за да добиете задник на Ким Кардашијан!? Фитнес тренерот се открива:…

Колку време е потребно за вежбање за да се добие задник како оној на најпознатата старлета - Ким Кардашијан !? Трендот на големи задници, кој го започна Џенифер Лопез пред многу години, а кој најпознатата старлета на светот – Ким

ВИДЕО | Ким Кардашијан го заведе најдобриот американски спортист, а обожавателите бесни: “Ти си…

Том Брејди се разведе од сопругата Жизел Бундхен минатата година по 13 години брак. Познатиот американски спортист, што е и за очекување, нема проблем да најде нова љубов, а се почесто го поврзуваат со една од најпознатите жени (старлети)

ФОТО | Ким Кардашијан за малку ќе ја прекинеше свадбата на својата пријателка поради нејзиниот…

Ким Кардашијан (42 г.) ризикуваше да ја прекине венчавката на својата пријателка Стефани Шеферд на Беверли Хилс за време на викендот кога се појавила во прекрасен ансамбл кој го покажува нејзиното неверојатно тело. Иако Ким Кардашијан

Ким Кардашијан открива што навистина сака во кревет! Најпознатата старлета ги изненади нејзините…

Не мора да сте љубител на жолтиот печат, ниту пак страствен гледач на реалити телевизија за да знаете за „озлогласеното“ приватно видео со кое Ким Кардашијан стана вистинска ѕвезда. Жешките сцени од тоа експлицитно видео ја запалија

Колку време треба да вежбате за да добиете задник како оној на Ким Кардашијан !? Фитнес тренер…

Колку време е потребно за вежбање за да се добие задник како оној на најпознатата старлета - Ким Кардашијан !? Трендот на големи задници, кој го започна Џенифер Лопез пред многу години, а кој најпознатата старлета на светот – Ким

“Често плачам пред да си легнам!“ – Ким Кардашијан си ја отвори душата и проговори за…

Најпопуларната ријалити ѕвезда и старлета, Ким Кардашијан се појави во подкастот „On Purpose“ на Џеј Шети каде зборуваше за „хаосот“ што го доживува во улогата на мајка. Ријалити ѕвездата има четири деца со нејзиниот поранешен сопруг,

“ОВАА РАБОТА МИ ГИ ОТВОРИ ОЧИТЕ!“ – Ким Кардашијан направи голем пресврт и најави: “Ја менувам…

Една од најпознатите старлети во светот, Ким Кардашијан, изјави дека „апсолутно“ би се откажала од својата ријалити ТВ кариера за да стане адвокат „со полно работно време“. „Би била исто толку среќна да бидам адвокатка со полно работно