Активен Таг

Коста К.

‘СЕГА СЕ Е ПОЗНАТО!’ – Со вонреден увид е утврдено дали момчето-монструм Коста К.…

Поради двете големи трагедии кои длабоко го погодија целото општество, Владата на Република Србија донесе одлука на 6. јуни да ја заврши учебната година во сите основни и средни училишта во Србија, пишува Blic.rs Училиштата можат да

ОДЛУКА НА СУДОТ – Таткото на момчето-убиец Коста К. останува зад решетки! Откриено зошто му е…

Во петокот судија во претходна постапка на Вишиот суд во Белград му го продолжи притворот на таткото на детето-убиец откако неговиот 13-годишен син изврши масовно убиство во белградското училиште „Владислав Рибникар“ за уште 30 дена.

Малиот ‘џелат’ од Белград постојано поставува едно исто прашање – српските медиуми…

„Дали ќе излезам денес ?“. Момчето убиец од Белград станува се посилно. Секој ден инсистира да биде ослободен, но шансите за тоа се практично никакви, е насловот на порталот Blic.rs кој пишува дека 13-годишното момче кое уби осум

ШТО ПРАВЕЛО ДЕТЕТО-МОНСТРУМ УТРОТО ПРЕД МАСАКАРОТ !? Неговата мајка дала детална изјава во полиција,…

Мајката на Коста К., момчето кое уби девет ученици и еден чувар во белградското основно училиште „Владислав Рибникар“, вчера дала изјава во полиција. Таа детално зборувала за детството на нејзиниот син, за неговиот однос со врсниците и

СТРАШНО – Еве што е пронајдено во телефонот на момчето кое го изврши масакарот во Белград: Ова…

Истрагата за грозоморното злосторство што на 3. мај го изврши 13-годишното момче во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград, при што загинаа девет ученици и еден чувар, а беа повредени седум ученици и еден наставник, се уште

Драмата во Србија околу момчето-монструм продолжува – против мајката на Коста К. започна…

Откако беше покрената истрага против М.К., мајката на момчето кое уби девет ученици и еден чувар во белградското основно училиште, српскиот весник Blic.rs дозна дека таа се соочува со 3-годишна затворска казна доколку се докаже дека го

Еве зошто сослушувањето на мајката на детето-монструм е многу важно: Дали масакарот во “Владислав…

Истрагата за масовното убиство во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград, се уште е во тек, а неколку нејзини делови би можеле да бидат пресудни за да се открие дали момчето (13 г.) имало индиции дека може да изврши такво

ДЕТЕТО-МОНСТРУМ БИЛО НАПУШТЕНО !? Поведена е постапка против мајката на масовниот убиец Коста К.…

Основното јавно обвинителство во Белград по службена должност покрена истрага во врска со масакрот во основното училиште „Владимир Рибникар“ со цел да се утврди дали во постапките на М.К., мајката на 13-годишниот убиец, има елементи на

Позната состојбата на момчето рането во масакарот во ‘Владислав Рибникар’: “Ја движи…

Момчето кое беше рането во масакарот од основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград се уште е во тешка состојба, а во текот на претходната недела било пренесено во Институтот за мајки и деца на Србија.  Како што објавија српските

ВИДЕО | Татко на едно од убиените девојчиња во белградското училиште ги расплака сите во студиото:…

Слободан Негиќ, татко на едно од девојчињата кои загинаа во масакрот на 3. мај во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград, синоќа гостуваше во емисијата „Впечаток на неделата“ на Nova.rs, а денеска цел регион