Активен Таг

криптовалути

ДАЛИ РОНАЛДИЊО ПОВТОРНО ЌЕ ЗАВРШТИ ЗАД РЕШЕТКИ ? Легендарниот фудбалер пред истражната комисија ја…

Поранешната бразилска фудбалска ѕвезда Роналдињо денес негираше дека е поврзан со компанија за измама со криптовалути користејќи ја неговата сличност во реклами. Поранешниот најдобар играч на светот се појави пред парламентарната

РОНАЛДИЊО ПОВТОРНО ОДИ ЗАД РЕШЕТКИ !? Специјалци му влегле во неговиот дом, а тој избегал: На…

Познатиот бразилски фудбалер Роналдињо Гаучо или попознат во светската јавност како Роналдињо е осомничен за измама со криптовалути и наскоро би можел да се најде повторно во затвор. Бразилските обвинители сметаат дека компанијата 18К

ХОРОР ВО БУГАРИЈА – Водоводџии пронашле распарчено тело на милијардер во ВЦ шоља!

Распарчено тело е пронајдено во главниот град на Бугарија, Софија, а наводно, истото е на убиениот магнат на криптовалутите, пишува Newsweek. Посмртните останки на Кристијан Пеев (41 г.), кој имал американско и бугарско државјанство,

ТОЈ Е ЕДЕН ОД НАЈБАРАНИТЕ БЕГАЛЦИ ВО ЦЕЛИОТ СВЕТ! До Квон – ‘кралот на…

Полицијата во Црна Гора во четвртокот го уапси јужнокорејскиот државјанин До Квон, кој се сомничи дека е еден од најбараните бегалци во светот и трговец со криптовалути, соопшти министерот за внатрешни работи на државата, Филип Аџиќ. До

УАПСЕН ‘КРАЛОТ’ НА КРИПТОВАЛУТИТЕ – На аеродромот во Подгорица фатен еден од…

Еден од најбараните светски бегалци е уапсен во Подгорица, соопшти министерот за внатрешни работи на Црна Гора, Филип Адржиќ. Црногорската полиција приведе лице кое е осомничено дека е еден од најбараните бегалци, јужнокорејскиот