Активен Таг

Ливерпул

НОВА ГЛАВОБОЛКА ЗА БАРСЕЛОНА – Баерн Минехен будно го следи ‘случајот Гави’! Дали…

Фудбалскиот клуб Баерн Минхен будно ја следи ситуацијата на играчот на Барселона, Гави, како и финансиската состојба на шпанскиот клуб, објавија денеска германските спортски медиуми. Ливерпул неодамна беше заинтересиран да ја искористи

КОЈ ДРУГ АКО НЕ БЕНЗЕМА! Ливерпул не можеше да направи чудо, ‘Кралскиот клуб’ уште еднаш…

Фудбалерите на Реал Мадрид се пласираа во четврт-финалето на Лигата на шампионите, и вечерва на својот стадион го совладаа Ливерпул со минимални 1:0. Воедно и фудбалерите на Наполи обезбедија пласман во следната рунда од најелитното

Клоп по поразот од Борнмут: “Ако Ливерпул научи нешто во една сезона, тоа е како да се справи со…

Тренерот на фудбалскиот клуб Ливерпул, Јирген Клоп е разочаран по вчерашниот пораз од Борнмут (0:1) во 27. коло на англиската Премеир лига. „Многу сум разочаран. Не одигравме како што сакавме. Сите 95 минути постапивме точно како што му

Го победија Јунајтед со 7-0 а денес изгубија од Борнмаут! Промашениот пенал на Салах му донесе пораз…

Во првиот натпревар од 27. коло на англискиот фудбалски шампионат, Бурнемаут на домашен терен изненадувачки го победи Ливерпул со резлутат од 1-0. Стрелец на единствениот гол на натпреварот беше Билинг во 28. минута по одличното