Активен Таг

Лука Дончиќ

ДАЛАС БЕЗ ДОНЧИЌ Е НЕМОЌЕН – Пораз на Меверикс од Гризлис

Далас Маверикс ноќеска на гостински терен загуби од  Мемфис Гризлис без двајцата лидери на тимот Лука Дончиќ и Кајри Ирвинг. Дончиќ продолжува да закрепнува од истегнување на левиот бутен мускул, додека Ирвинг беше отстранет од составот