Активен Таг

Манчестер Јунајтед

Легендарниот напаѓач ја спасува ужасната лоша сезоната на Манчестер Јунајтед – Карим Бензема…

Данскиот напаѓач Расмус Хојлунд летово му се приклучи на Манчестер Јунајтед. Младиот 20-годишник пристигна во клубот за астрономската цифра од 75 милиони евра, и веднаш ја доби задачата за прв напаѓач на клубот. Во дебитантската сезона

ТЕШКИ ВРЕМИЊА ЗА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД – Исфрлениот напаѓач вреден 85 милиони евра се враќа во…

Џејдон Санчо е на радарот на неговиот поранешен клуб Борусија Дортмунд. Германците наводно се заинтересирани за позајмица до крајот на сезоната, а 23-годишниот Англичанец нема ништо против враќање. Се чека само одлуката на Манчестер

ГО ПЛАТИЈА 75 МИЛИОНИ ЕВРА И ГО ЧЕКАА 15 НАТПРЕВАРИ ЗА ДА СЕ “РАЗБУДИ“ – Ерик тен Хаг открива:…

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг го пофали фудбалерот Расмус Хојлунд во победата по пресвртот против Астон Вила во Премиер Лигата. Манчестер Јунајтед синоќа губеше со 0:2 на „Олд Трафорд“, но успеа да направи пресврт и да

“ОЛД ТРАФОРД“ ЗАМИНУВА ВО ИСТОРИЈАТА !? Во Манчестер Јунајтед ќе се случи огромна промена, која дури…

Откако на католички Бадник беше потврдена веста дека Сер Џим Ретклиф стана сопственик на 25% од Манчестер Јунајтед, се чини дека Англичанецот веднаш започнал целосна реконструкција. Се планираат огромни инвестиции со оглед на тоа што

ОФИЦИЈАЛНО ПОТВРДЕНО – Манчестер Јунајтед има нов лидер, еве колку богатиот Британец плати за…

Готово е, 71-годишниот Сер Џим Ретклиф купи 25 отсто од акциите за кои платил 1,2 милијарди фунти или околу 1,39 милијарди евра. Ова му дава контрола на Џим Ретклиф врз клубот, особено врз неговите фудбалски операции. Манчестер Јунајтед

Манчестер Јунајтед го подготвува еден од најголемите трансфери во својата историја ?!

Манчестер Јунајтед долго време се мачи. Нема резултати на кои навивачите се навикнати од ерата на Сер Алекс Фергусон, трофеите се доста ретки, а шампионската титула стана предмет на носталгична реминисценција...  Дел од обожавателите се

ГО ПЛАТИЈА 75 МИЛИОНИ ЕВРА, А ТОЈ НЕМА ПОСТИГНАТО НИТУ ЕДЕН ГОЛ – Скапото засилување на…

По добриот финиш на претходната сезона во која обезбедија пласман во Лигата на шампионите, многумина веруваа дека со неколку добри засилувања повторно ќе го видиме стариот добар Манчестер Јунајтед кој ќе биде меѓу фаворитите за освојување

ТЕЖОК ДЕБАКЛ НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД – Борнмаут се “шегуваше“ со “Црвените Ѓаволи“ среде “Олд…

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед доживеаја дебакл во 16. коло од Премиер Лигата. „Црвените Ѓаволи“ беа поразени на својот „Олд Трафорд“ од Бурнмаут со резултат од 3:0. По овој пораз Манчестер Јунајтед остана на шестото место со 27

ВИДЕО | АРГЕНТИНЕЦОТ ОД МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ГО ПОСТИГНА ГОЛОТ НА СЕЗОНАТА – Погледнете ја…

Третата последователна шампионска победа ја остварија фудбалерите на Манчестер Јунајтед кои во неделата на гостувањето на „Гудисон Парк“ во 13. коло од англискиот шампионат го победија Евертон со 3:0. Гостите поведоа во 3. минута со

ЗЕМЈОТРЕС ВО МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД – Од “Олд Трафорд“ си заминува “мозокот“ на клубот, а се знае…

Манчестер Јунајтед следниот месец ќе остане без една од клучните фигури во клубот. Извршниот директор Ричард Арнолд го напушта клубот на крајот на оваа година, пишува Sky Sports. Извор на Sky Sports јавува дека официјалната потврда за