Активен Таг

МВР

23-ГОДИШНО МОМЧЕ ОД КИЧЕВО НАПАДНАЛ ПОЛИЦАЕЦ – Службеникот кој извршувал службени дејствија се…

Полицијата го лишила од слобода Л.З. (23 г.) од кичевското село Длапкин Дол. Лицето вчера во 8.10 часот на кружен тек од магистралниот пат А2 и улица „Борис Кидрич“ во Кичево, со патничко возило „OPEL“ со охридски регистарски ознаки удрило

Митко Бојмацалиев: “Во декември и јануари постигнавме рекорден број од над 170.000 граѓани кои биле…

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев, декеска заедно со државната секретарка Магдалена Несторовска, ги посети управните служби на МВР кои се наоѓаат во зградата на Македонска телевизија, со цел увид во

Средба на министерот за внатрешни работи Панче Тошковски и заменик-министерот Назим Буши со…

Денес, 16.02.2024 година министерот за внатрешни работи Панче Тошковски и заменик министерот Назим Буши остварија работна средба со амбасадорката на Украина Н.Е. Лариса Дир. Министерот Тошковски најави интензивирање на соработката меѓу

Од понеделник МВР ќе ги известува за готови пасоши граѓаните што се фотографирале во МРТВ и во ПС…

Од понеделник (19. февруари 2024) граѓаните кои се фотографирале за пасош во објектот на МРТВ или во ПС Пролет ќе добиваат СМС-порака дека документот им е готов за да дојдат да го подигнат. Министерството за внатрешни работи соопшти

ПРОНАЈДЕН ПОЧИНАТ СКОПЈАНЕЦ – Пред гаража во Општина Кисела Вода бил пронајден мртов човек на…

Пред гаража на подрачје на општина Кисела Вода, бил пронајден починат Љ.С., на возраст од 65 години, од Скопје. Ова било пријавено синоќа во 22:30 часот во СВР Скопје, информираат попладнево од Министерството за внатрешни работи. Доктор

Закажана пленарна седница за Предлог на Законот за изменување на Законот за безбедност на…

Претседателот на Собранието, Јован Митрески, за попладнево закажа пленарна седница на која ќе се разгледува Предлог на закон за изменување на Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата, по скратена постапка.  Во интервјуза МИА,

Панче Тошковски ги посети семејствата на загинатите бранители кои престојуваат во одмoралиштето на…

Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, денеска беше во посета на зимското одмoралиште на МВР во Пониква каде што во овој период се сместени и престојуваат децата и семејствата на загинатите бранители. Како што соопшти МВР, во

МВР: “Шалтерите за издавање лични документи во МРТВ и Беко ќе работат и в сабота“

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека во сабота (03.02.2024) ќе работат шалтерите за издавање на готови документи во објектите во Беко и МРТВ во Скопје. Шалтерите ќе работат од 08:00 до 16:00 часот.

ИСЧЕЗНА 19-ГОДИШНА НЕГОТИНКА – Полицијата трага по девојчето кое последен пат било видено…

Секторот за внатрешни работи Велес попладнево информира дека се трага по 19-годишна неготинка, која се оддалечила од домот.  „Вчера во 12:00 часот во ОВР Неготино, М.Д. (42 г.) пријавила дека од домот се оддалечила нејзината ќерка А.М.

ВИДЕО | Кој е “црвениот коњ“ во ВМРО ДПМНЕ: Дали е “државна тајна“ каде е роден новиот министер за…

Во понеделникот во зградата на Министерството за внатрешни работи (МВР) и официјално се изврши примопредавање на функцијата министер за внатрешни работи, односно Оливер Спасовски му ја отстапи фотелјата на техничкиот министер за внатрешни