Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Милорад Додик

СНСД: Додик ќе се трка за претседател на РС, Цвијановиќ за членка на претседателството на БиХ

На изборите што есенва треба да се одржат во БиХ, актуелниот член на претседателството на БиХ и поранешен претседател на РС, Милорад Додик повторно ќе биде кандидат за претседател на ентитетот Република Српска, а неговата најблиска

Чавушоглу: Турција со сите разговара исто, Додик е член на Претседателството сакале или не

Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу денеска во Сараево изјави дека Турција е непристрасна кога станува збор за прашањата во БиХ, дека исто разговара со сите и дека Милорад Додик е член на Претседателството на БиХ

Додик за посетата на Трас: „Оние кои прават сплетки по светот не можат да донесат ништо добро!“

По средбата со шефицата на британската дипломатија, Лиз Трас, членот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, во своето обраќање до медиумите не го криеше незадоволството од содржината на разговорот. Додик на почетокот на своето

Додик: „Босна беше примена во ОН затоа што Америка и моќните земји од тоа време го сакаа тоа!“

Обраќајќи им се на новинарите во Бања Лука, Милорад Додик, член на Претседателството на БиХ, им рече на новинарите во Бања Лука дека нема шанси Босна и Херцеговина да преживее и да живее на крахот на неолибералниот свет, бидејќи некои

Џаферовиќ за барањето оставка на Додик: „Кој губи има право да се лути!“

Претседателот на Претседателството на Босна и Херцеговина, Шефик Џаферовиќ го коментираше повикот на Милорад Додик да поднесе оставка поради говорот на Џаферовиќ во Њујорк, кој го смета за незаконски. Членот на бошњачкото

Вучиќ: „БиХ ѝ воведе санкции на Русија, мислам дека Додик нема врска со тоа.“

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави дека Босна и Херцеговина вовела санкции кон Русија, давајќи позитивно мислење против Русија на сите 23 декларации, но дека не смета дека тоа има врска со Република Српска.

Додик против Додик: „ЕУФОР ја има мојата поддршка и во иднина треба да ја продолжи својата мисија во…

Милорад Додик денеска се сретна со генералниот полковник на мисијата ЕУФОР Алтеа во БиХ, Брајс Худет. Изненадувачки, поради претходните ставови на Додик за мисијата ЕУФОР, лидерот на СНСД денеска изјави дека апсолутно ја поддржува

ДОДИК МУ ИСПРАТИ ПИСМО НА ОРБАН ПОЛНО СО ФАШИСТИЧКИ ИДЕИ: „НЕМА БИОЛОШКИ ДА СЕ ОБНОВИМЕ СО УВОЗ НА…

Пред два дена, членот на Претседателството на Босна и Херцеговина од Република Српска, Милорад Додик, испрати писмо до унгарскиот премиер Виктор Орбан за да му ја честита изборната победа, за која рече дека е „одлична за Србите од РС“,

ОБЈАВЕНА СНИМКА ОД ОСТРАТА ДИСКУСИЈА МЕЃУ ДОДИК И ЏАФЕРОВИЌ!

Аудио транскриптот од денешната седница на Претседателството на БиХ, кој го објави РТРС, открива бурна дискусија меѓу членот на Претседателството Милорад Додик и претседавачот Шефик Џаферовиќ. Додик денеска по седницата за медиумите

МИЛОРАД ДОДИК БАРА ОСТАВКА ОД ШЕФИК ЏАФЕРОВИЌ: „ДОКОЛКУ НЕ ПОДНЕСЕ, ЌЕ ПОБАРАМ НЕГОВА СМЕНА!“…

Српскиот член на Претседателството на БиХ Милорад Додик денеска побара оставка од претседателот на Претседателството на БиХ, Шефик Џаферовиќ, предупредувајќи дека доколку Џаферовиќ не поднесе оставка, ќе побара негова смена. Ако