Активен Таг

Наполи

“ЌЕ СЕ СОБЛЕЧАМ ГОЛА И ЌЕ ШЕТАМ НИЗ НЕАПОЛ!“ – Една од најубавите девојки во Италија даде лудо…

Паола Саулино, атрактивната италијанска моделка за возрасни, е една од причините зошто голем број неутрални фудбалски фанови ќе навиваат за Наполи да ја освои Лигата на шампионите оваа година! Паола уште претходно во разговор со

Елмас и Наполи го декласираа Ајнтрахт Франкфурт и обезбедија место во најдобрите осум во Лигата на…

„Наполитанците“ не само што го одбранија резултатот од првиот натпревар, туку повторно славеа на домашен терен против Ајнтрахт Франкфурт, овојпат со 3:0, со што станаа третиот италијански претставник по Интер и Милан што оваа година се

ВОЈНА НА УЛИЦИТЕ ВО ИТАЛИЈА ПРЕД НАТПРЕВАРОТ ОД ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ! Жестока пресметка меѓу…

Италијанските власти стравуваа од нереди пред натпреварот меѓу Наполи и Ајнтрахт Франкфурт во осминафиналето на Лигата на шампионите, а токму тоа и и се случи. Околу 400 навивачи на германскиот клуб дојдоа во Италија на реваншот од