Активен Таг

НАСА

Пентагон објави шокантни податоци: “ВОНЗЕМЈАНИ МОЖЕБИ ЧЕСТО ЈА ПОСЕТУВААТ ЗЕМЈАТА“

Официјални лица на Пентагон во нацрт-документот минатата недела соопштија дека вонземјаните можеби го посетуваат Сончевиот систем и испраќаат помали сонди за истражување, односно како што прави НАСА кога истражува планети.

За прв пат по повеќе од 50 години човек ќе се доближи до Месечината – НАСА закажа мисија со…

НАСА е на пат да лансира мисија со екипаж околу Месечината следниот ноември по успешниот тест лет без екипаж, објави во вторникот американската вселенска агенција. Претставниците на НАСА објавија ажурирање за програмата Артемис, чија