Активен Таг

новинар

ВИДЕО (18+) | КАКОВ СРАМ – Репортер во живо случајно вклучил погрешна камера и го покажал…

Хуан Франциско Руеда, еквадорски новинар кој од неговата медиумска компанија бил испратен во Буенос Аирес да го следи фудбалскиот натпревар помеѓу Аргентина и Еквадор, се ставил себеси во непријатна ситуација среде известување во

МУ СЕ ЗАКАНУВА 20 ГОДИНИ ЗАТВОР! Новинар на американскиот весник WSJ уапсен во Русија –…

Руската служба за безбедност (ФСБ) во четвртокот извести дека го уапсила новинарот на американскиот весник Wall Street Journal (WSJ), Еван Гершкович под обвинение за шпионажа. Медиумите во Соединетите Американски Држави (САД) објавија