Активен Таг

Охрид

Проруски организации во Србија планираат насилни демонстрации доколку Вучиќ денес постигне некаков…

Екстремисти од неколку ултрадесничарски и проруски организации во Србија планираат насилни демонстрации во деновите по средбата на српскиот претседател Александар Вучиќ и косовскиот премеир Албин Курти со посредниците од ЕУ, Жозеп Борел и

ВО ЖИВО: Заврши првиот дел од трилатералот разговор помеѓу Вучиќ, Курти и европските преставници

Во Охрид во моментот се одржува средба на еврокомесарот за надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел, и специјалниот претставник на Европската унија за дијалог помеѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак, со претседателот на Србија,

“На Србија денес отпаѓа повеќе од 50 отсто од економијата на Западен Балкан!“ – Вучиќ јасно…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека се уште не добиле нацрт за тоа што сака Европската унија во преговорите за нормализација на односите меѓу Белград и Приштина. „Ние доставивме наш предлог, Албанците го доставија

Дали средбата во Охрид со Курти ќе биде судбоносна за претседателот на Србија !? Вучиќ: “Сите се…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека во Охрид не се очекува судбоносен ден, дека од Брисел се уште не пристигнал нацрт за тоа што сака ЕУ, дека Србија ќе продолжи да работи со Европската унија и нема да се откаже од