Активен Таг

повреда

ОВАА СЕЗОНА ЗА НЕГО Е ЗАВРШЕНА – Најскапиот фудбалер во светот пристигна во Доха на операција

Напаѓачот на францускиот ПСЖ и ѕвездата на бразилскиот фудбалски тим, Нејмар, во петокот пристигна во Доха на операција на десниот скочен зглоб, поради што предвреме ја заврши сезоната. Нејмар (31 г.) беше изнесен од теренот на носилки