Активен Таг

Полска

ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ ПОСЕТИЛ ГЕЈ РЕСТОРАН !? Јавноста шокирана а тој во опуштена атмосфера ужива со…

Принцот Вилијам неодамна ги изненадил гостите во еден геј ресторан во Варшава, Полска кога седнал на масата до нив и нарачал оброк. Посетителите на ресторанот „Buetero Bistro“, опишан на интернет како „геј ресторан“, останале

ОПАСНО – Полска ќе влезе во конфликт со Русија доколку Украина не успее да се одбрани: “Немаме…

„Доколку Киев не успее да ја 'одбрани својата независност' на бојното поле, тогаш полската армија ќе мора да стане директен учесник во конфликтот со Русија, изјави полскиот амбасадор во Франција, Јан Емерик Рошчишевски за телевизијата LCI.

“НОВА ШЛАКАНИЦА ЗА МОСКВА“ – По Полска и Словачка се одлучи да ја опреми Украина со 14 борбени…

Утрово Владата на Словачка одобри испраќање борбени авиони MiG-29 во Украина, соопшти премиерот на државата, Едуард Хегер. Словачка го потврди ова еден ден откако Полска објави дека во наредните денови ќе испрати четири авиони MiG-29 во

Дали Украина конечно ќе го добие тоа што го бара со месеци од Западот !? По Послка и друга членка на…

„Западните земји разговараат дали да испратат борбени авиони во Украина“, изјави во четвртокот премиерката на Данска, Мете Фредериксен за тамошните медиуми. „Ова е нешто за што разговараме во групата сојузнички земји, тоа го сака

ДЕВЕТ РУСИ УАПСЕНИ ВО ПОЛСКА ЗА ШПИОНАЖА! Осомничени се дека подготвувале диверзии и саботажа за…

Девет лица се уапсени во Полска, од кои тројца во средата, осомничени за шпионажа во корист на Русија, кои подготвувале и диверзии за да ја парализираат испораката на оружје за Украина преку Полска, соопшти денеска полскиот министер за

ПОЛСКА ВО ШОК – Синот (15 г.) на истакнат политичар си го одзеде животот по објава на…

Полската владејачка партија Право и правда (ПиС) се најде на удар на критики за смртта на 15-годишниот син на пратеник од опозицијата, кој изврши самоубиство по објавувањето на извештајот во кој е идентификуван како жртва на педофил,