Активен Таг

Премиер лига

Солзи за бразилската мега-ѕвезда: Даде изјава која крена голема прашина а по само четири минути игра…

Тој го напушти натпреварот со Саутемптон по само четири минути поради повреда. Ричарлисон започна како стартер само девет натпревари во Премиер лигата оваа сезона по неговиот трансфер од Евертон за 60 милиони фунти минатото лето, и допрва

ОВА ЌЕ БИДЕ НАЈСКАПИОТ ТРАНСФЕР ВО ПРЕМЕР ЛИГАТА !? Манчестер Јунајтед во своите редови сака да го…

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн, ова лето би можел да се пресели во Манчестер Jунајтед, тврдат тамошните медиуми. Манчестер го избра 29-годишниот напаѓач како приоритетна цел за летниот преоден рок. Подготвени се да му понудат на Кејн

Клоп по поразот од Борнмут: “Ако Ливерпул научи нешто во една сезона, тоа е како да се справи со…

Тренерот на фудбалскиот клуб Ливерпул, Јирген Клоп е разочаран по вчерашниот пораз од Борнмут (0:1) во 27. коло на англиската Премеир лига. „Многу сум разочаран. Не одигравме како што сакавме. Сите 95 минути постапивме точно како што му

Го победија Јунајтед со 7-0 а денес изгубија од Борнмаут! Промашениот пенал на Салах му донесе пораз…

Во првиот натпревар од 27. коло на англискиот фудбалски шампионат, Бурнемаут на домашен терен изненадувачки го победи Ливерпул со резлутат од 1-0. Стрелец на единствениот гол на натпреварот беше Билинг во 28. минута по одличното