Активен Таг

принц Вилијам

Во јавноста протекоа детали за мрачната страна на Кејт Мидлтон: Изгледа мило и смирено, а еве како…

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се во брак речиси 11 години и, според изворите, Кејт Мидлтон е неговиот мир. Сепак, тоа не значи дека таа секогаш се однесува со почит и насмевка кон луѓето околу неа. „Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон,

ФОТО | Принцот Вилијам ја посети Кејт Мидлтон во болница – први фотографии од местото на…

Принцот Вилијам денеска ја посети Кејт Мидлтон во лондонската болница каде е од завчера и каде и беше оперирана стомачна операција. Како што соопштија од Кенсингтонската палата, принцезата од Велс се чувствува добро и операцијата е успешно

Дете го прашало принцот Вилијам колку пари има на неговата сметка – неговиот одговор може да…

Тоа се вика храброст! Едно 11-годишно момче го прашало принцот Вилијам за неговата финансиска состојба за време на посетата на принцот на проектот „Hideaway Youth“ во Манчестер, Велика Британија. Момчето, по име Амир Хасан, дошло

Конечно откриена астрономската плата на идниот крал на Велика Британија – еве колку заработува…

Неодамна објавениот годишен финансиски извештај на британското кралско семејство открива дека Вилијам, принцот од Велс, зема годишна плата од речиси шест милиони фунти. Неговиот приход бил регулиран уште во 1337 година со Големата

ВИДЕО | Најтрагичниот момент од церемонијата на крунисување на кралот Чарлс III – во знак на…

Најтрогателен момент на денешната историска церемонија на крунисување на кралот Чарлс III и кралицата Камила е моментот кога синот на кралот, принцот Вилијам, му оддаде почит на својот татко, но на начин на кој ги изненади многумина.

ФОТО | Еве како изгледа љубовницата на принцот Вилијам! Таа и го загорчи животот на Кејт Мидлтон, а…

Се што е поврзано со кралското семејство е под будното око на јавноста. Имено, моментално кружат гласини дека на списокот на гости за крунисувањето на кралот Чарлс III се нашло и името на Роуз Ханбери, за која се верува дека е љубовница на

БЕЗ МИЛОСТ – Откриена голема тајна на кралицата Елизабета II: “Да, таа сакаше да ги испрати…

Покојната кралица Елизабета II сакала принцовите Вилијам и Хари да се борат против талибанците во Авганистан кога избувна војната во 2001 година, пред да одлучат дека е премногу ризично да се испрати идниот престолонаследник во војна,

ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ ПОСЕТИЛ ГЕЈ РЕСТОРАН !? Јавноста шокирана а тој во опуштена атмосфера ужива со…

Принцот Вилијам неодамна ги изненадил гостите во еден геј ресторан во Варшава, Полска кога седнал на масата до нив и нарачал оброк. Посетителите на ресторанот „Buetero Bistro“, опишан на интернет како „геј ресторан“, останале

ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ ЈА ИЗНЕВЕРУВА КЕЈТ МИДЛТОН !? Медиумите пишуваат дека оваа згодна убавица е…

Кралското семејство повторно е во центарот на медиумското внимание. Овој пат не се заслужни Хари и Меган Маркл, туку Вилијам и Кејт Мидлтон. принцот Вилијам и Кејт Мидлтон Шпанскиот медиум Marca ја доби информацијата дека