Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Ролан Гарос

“Ало Рафа, овде Роџер…“ – Надал призна дека имал телефонски разговор со Федерер пред…

Шпанскиот тенисер проговори за врската со славниот Швајцарец. Рафаел Надал на патот до 14. трофеј на Ролан Гарос успеа да го собори најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ. По маратонскиот двобој, Шпанецот славеше со резултат 3:1,

Чилиќ му помогна на Ѓоковиќ да го задржи првото место на АТП листата: “Новак треба да ме почасти…

Големо изненадување приреди Марин Чилиќ во осминафиналето на Ролан Гарос, победувајќи го Данил Медведев за само еден час и 40 минути во игра од три сета - 3:0 (6:1, 6:3, 6:2), со што му помогна на Новак Ѓоковиќ во неговата мисија да го

Надал стави точка на озборувањата – тенисерот откри зошто го напуштил порано финалето од…

Кога беше објавено дека Рафаел Надал е на трибините на стадионот „France“ во Сен Дени, следеше вистински татнеж на навивачите на Реал Мадрид. „Бикот од Мајорка“ беше своевидно „затоплување“, бидејќи „кралскиот клуб“ го совлада Ливерпул

Ѓоковиќ по триумфот од претходниот ден: “Невозможно е да се игра перфектно, но ние се стремиме кон…

Новак Ѓоковиќ претходниот ден одигра одличен натпревар во третото коло на Ролан Гарос каде во три сета (6:3, 6:3, 6:2) го совлада Словенецот Аљоз Бедене, 195. играч на АТП листата. Првиот светски рекет по победата кажа дека

Тенисер се онесвестил пред мечот на Ролан Гарос, тренерот го пронашол во локви крв!

Аргентинскиот тенисер Камило Уго Карабели (АТП: 155) по поразот во 1. коло на Ролан Гарос од Феликс Огер-Алиасиме откри дека доживеал вистинска драма и завршил во бесвест во локви крв. Тренерот на 22-годишниот Карабели морал да го

На Ѓоковиќ ниту Маријан Вајда не му може ништо: Новак со експресна победа против Молчан и…

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, лесно се пласираше во третото коло на Ролан Гарос. Ѓоковиќ во три сета го совлада Словакот Алекс Молчан со резултат 6:2, 6:3, 7:6 (7:4) во 138. минута. Следен ривал на српскиот ас ќе

Дожд од солзи го натопи Ролан Гарос: Славниот тенисер ја заврши кариерата, па се расплака! Со него…

Жо-Вилфрид Цонга (37) беше поразен во второто коло на Ролан Гарос од Каспер Руд со 3:1 (6:7, 7:6, 6:2, 7:6), со што и официјално стави крај на неговата кариера. Познатиот француски тенисер пред почетокот на овој Грен слем најави

Тренерот на Ѓоковиќ го шокираше светот! Можно ли е Горан Иванишевиќ навистина да го рекол ова за…

Новак немаше среќа во ждрепката за Ролан Гарос, беше јасно штом се дозна со кого и во кои кола треба да игра во Париз. Убедливо најголемо внимание предизвика четвртфиналето, каде Ѓоковиќ, доколку нема големи изненадувања, ќе игра

Ѓоковиќ проговори за Тесла и тајната на бројот 369: „Голем негов обожавател сум! Не постојат…

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, зборуваше и на други теми во најавата на Ролан Гарос. Новинарите се интересираа од каде објавата на Новак за Никола Тесла и бројот 369. Ѓоковиќ минатата недела ја започна 369-та недела на

Пекол! Ждрепката го стави Ѓоковиќ на опасен тест: Новак против Надал во четвртфиналето на Ролан…

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ на стартот на Ролан Гарос ќе игра против Јапонецот Јошихит Нишиока. На патот до финалето на Новак се Рафаел Надал со кој може да се сретне во четвртфиналето, Александар Зверев и Карлос