Активен Таг

спорт

ВИДЕО | Ѕвездата на Реал Мадрид платил неверојатна сума на пари за неговиот нов “ѕвер“ на четири…

Тибо Куртоа, голманот на Реал Мадрид и Белгија, е познат како еден од големите љубители на автомобилите. Тоа тој го покажа неодамна кога плати 400.000 евра за Porsche 992 GT3 RS. Многумина беа заинтригирани зошто автомобилот кој се

ОВА СЕ НАЈПОПУЛАРНИТЕ СПОРТИСТИ ВО СВЕТОТ – Првото место без изненадување, а погледнете каде…

Новак Ѓоковиќ е петти најпопуларен спортист во светот! Според листата што ја објави американскиот веб-портал Sportsbook Review, Српскиот тенисер е блиску до врвот, а на листата е и уште еден Србин - Никола Јокиќ, кој се наоѓа на 22.

Пет нови спортови ќе бидат додадени за Олимписките игри во Лос Анџелес во 2028 година: Крикетот по…

Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) денес ја усвои програмата за Олимписките игри во Лос Анџелес во 2028 година, која ќе вклучува пет нови спортови - крикет, фудбал со знаме, безбол-софтбол, лакрос и сквош. Откако во петокот предложи

ДОНЕСЕНА КОНЕЧНА ОДЛУКА – БЕЗ РУСИЈА НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ПАРИЗ! Оваа забрана ќе важи и за…

Меѓународниот олимписки комитет штотуку донесе одлука според која Русија ќе биде суспендирана од Олимписките игри во Париз во 2024 година поради војната во Украина. Сепак, руските спортисти сепак би можеле да се

ВИДЕО | ОВА Е ХИТ НА ИНТЕРНЕТ – Погледнете како Реџеп Таип Ердоган игра кошарка со пратениците…

На социјалните мрежи протече видео од претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган (69 г.), како игра кошарка со пратеници во спортска сала. Турскиот радиодифузер TRT објави видео на социјалните мрежи за кое вели дека е снимено од

ТИЕ НЕМААТ НАМЕРА ДА ЗАСТАНАТ – Саудискиот принц проговори за обвинувањата: “Не ми е гајле! …

Дури и оние кои вообичаено не ги следат фудбалските настани веројатно слушнале за огромните инвестиции што оваа година ги направија клубови од Саудиска Арабија. Во таа азиска земја пристигнаа бројни големи ѕвезди за огромни суми и

ТАЖЕН КРАЈ – Голема трагедија: Требаше да биде голема ѕвезда, пред него имаше светла иднина, а…

Нова смрт на велосипедските патеки, младиот, 17-годишен американски велосипедист Магнус Вајт загина по судир со автомобил за време на тренинг. Американската велосипедска федерација официјално ја потврди оваа трагична вест

Новата ‘челична дама’ во Европа со остар предлог: “На Русите и Белорусите треба да им се…

Премиерката на Естонија, Каја Калас, денес изјави дека на руските и на белоруските спортисти треба да им се забрани учество на сите меѓународни спортски настани, додека продолжува руската агресија против Украина. Каја Калас смета дека

ФОТО | Познат украински спортист убиен на фронтот: “Беше светски и европски шампион…“

Минатата недела беше потврдено дека украинските мечувари ќе ги бојкотираат индивидуалните натпревари на Светското првенство што од 22. до 25. јули ќе се одржи во Милано, а на кое ќе учествуваат спортисти од Русија и Белорусија. Еден од

ФОТО | Ова е вистински хит на Интернет – Златан Ибрахимовиќ го предизвика Новак Ѓоковиќ на…

Откако на 41-годишна возраст се прости од фудбалот, Златан Ибрахимовиќ реши да проба нов исклучително популарен спорт – падел. Овој интересен тениски спорт е новата опсесија на еден од најдобрите голгетери на сите времиња. По