Активен Таг

Србија

ВИДЕО | Србија доби ново оружје од Владимир Путин: “Ако сакаат да не нападнат, тоа ќе мора да го…

Србија доби ново оружје од Русија и покрај санкциите воведени кон оваа земја поради инвазијата на Украина, пренесува медиумската агенција AP News. Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на јавноста и го претстави новиот систем

Русин и платил на проститутка во Белград, слушнал тропање на вратата, а потоа вечерта му се…

Полицијата во Белград трага по тројца млади момчиња кои се осомничени дека синоќа ограбиле руски државјанин (47 г.) во стан што го изнајмил за да ја помине вечерта со проститутка. Очигледно во еден момент некој му тропнал на Русинот на

Александар Вучиќ по средбата со Кирјакос Мицотакис: “Целта е Србија да направи ‘квантен…

„Србија е цврсто посветена на продолжување и забрзување на европската интеграција, што е од витално значење за земјата, но очекува јасни сигнали за поддршка од Европа на овој пат“, порача во понеделникот претседателот на Србија, Александар

За Талат Џафери изјавата на Александар Вучиќ дека Албин Курти ќе ја победи ДУИ е во насока на…

Техничкиот претседател на Владата, Талат Џафери, на настанот во тетовско Селце на новинарско барање ја коментираше изјавата на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, дека намерата на премиерот на Косово, Албин Курти, е да го победи Али

ВИДЕО | ЦЕЛИОТ БАЛКАН ЗБОРУВА ЗА ОВАА РЕКЛАМА – Погледнете како “маркетинг волшебници“ го…

Доколку поседувате профил на некоја од социјалните мрежи, во последните денови беше речиси невозможно да ја пропуштите комичната реклама од Србија за ПВЦ столарија. Имено, таа беше споделена на социјалната мрежа Тик Ток од профилот на

Александар Вучиќ пред Советот за безбедност на ОН побара мерки за спречување на “прогонот“ на Србите…

„Ситуацијата на Косово, предизвикана од одлуката на косовските власти да го забранат динарот во платежните трансакции, е во спротивност со резолуциите и повелбите на Обединетите нации (ОН) и може да предизвика непоправлива штета“, порача

ДОГОВОРОТ ОД ОХРИД УСЛОВ ЗА ЧЛЕНСТВО НА СРБИЈА ВО ЕВРОПСКАТА УНИЈА – Брисел формално предложи…

Европската комисија (ЕК) и Европската служба за надворешни работи (ЕЕАС) поднесоа предлог исполнувањето на обврските преземени во Охрид да се вклучи во преговарачката рамка на Србија за членство во Европската унија (ЕУ). Со овој

Познатиот српски актер по кој лудуваат девојките од регионот нема да глуми во хит серијата на HBO…

Познатиот српски актер, Милош Биковиќ, нема да глуми во третата сезона на серијата на HBO - „White Lotus“, пишува Deadline. Хит серијата овој пат се снима на Тајланд, а да потсетиме дека бројни контроверзи настанаа кога Милош Биковиќ беше

“ЌЕ БАРАМЕ ИТНА СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ НА ОН“ – Александар Вучиќ вели дека се…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска од „Палатата Србија“ се обрати до јавноста и зборуваше за сите актуелни и важни теми за граѓаните на Србија. На почетокот на обраќањето, тој ги запозна граѓаните со состојбите на Косово

УЖАС ВО БЕЛГРАД – Четири бебиња починаа од опасен вирус, а едно е во тешка состојба: Што е…

Четири бебиња починаа од голема кашлица во Белград, потврди утринава за РТС, д-р. Владислац Вукомановиќ, детски кардиолог и директор на Клиниката за детски болести при Институтот за здравствена заштита на мајки и деца на Србија „Д-р. Вукан