Активен Таг

Урош Б.

“КАКО КУРШУМ ДА МЕ ПОГОДИ!“ – Потресната исповед на позната Србинка: “Поминав ноќ со убиецот…

Српската ријалити-ѕвезда, Софија Уна Маниќ, за весникот Kurir.rs изјавила дека поминала ноќ со 21-годишниот монструм кој уби девет лица и рани 13 во српските села во областа на Младеновац само три дена пред масакрот што ја потресе Србија.

Деветта жртва на масовниот убиец од Младеновац: Ранет млад човек почина во болница во Белград по…

Младиот П.М., кој беше ранет во масовното пукање на 4. мај во Мали Орашје, почина денес. Тој е деветта жртва на масовното убиство што ноќта меѓу 4. и 5. мај го изврши Урош Б. (20 г.) во селата кај Младеновац, објавија српските медиуми.

Масовниот убиец од Младеновац правел проблеми и во притвор – го нападнал својот цимер во…

Откако убиецот од Младеновац на 4. мај годинава уби осум лица, а рани 14, српските медиуми јавуваат дека тој пред некој ден се степал во притвор, во затворското одделение во Смедерево. Како што неофицијално дознава веб-порталот Nova.rs,

КАКО ВО ФИЛМОВИТЕ – Застрашувачка исповед на девојката која го делела таксито со…

„Сега убив неколку луѓе, па ќе те убијам и тебе ако не ме возиш кај што велам“. Ова го кажал У.Б. (20 г.), момчето кое уби осум млади и рани 14 лица во селата Мало Орашје и Дубона на 4. мај, кога киднапирал такси со бомба во раката.

ШОКАНТНИ ТВРДЕЊА НА МОНСТРУМОТ ОД МЛАДЕНОВАЦ! Масовниот убиец го открил својот мотив: “Од мал гледам…

Урош Блажиќ (20 г.), одговорен за крвавата гозба во селата кај Младеновац во близина на Белград, Србија, во која уби осум лица и рани 15, откри кој бил неговиот мотив за ова монструозно злосторство.  Како што пишуваат соседните медиуми,

НАЈНОВИ ДЕТАЛИ – 21-годишниот монструм од Младеновац признал се, им го открил мотивот на…

Урош Б. (21 г.) бил на распит во Вишото јавно обвинителство Смедерево каде го признал делото за кое се товари, дознаваaт соседните медиуми. Тој е осомничен дека убил осум и ранил 14 млади луѓе во селата околу Младеновац и Смедерево.

ФОТО | ПОТРЕСНИ СЦЕНИ – Последен поздрав: Погребани првите жртви од масакарот во Белград…

Втор ден на жалост во соседна Србија по големата трагедија во белградското основно училиште „Владислав Рибникар“ во која од масакарот на ученикот Коста К. животот го загубија осум ученици од седмо одделение и еден обезбедувањето на